Wiosna w firmach, jak uniknąć płacenia OZZ


2018-03-03

Wiosna w firmach, jak uniknąć płacenia OZZ. Witamy, mamy już marzec, czyli początek meteorologicznej wiosny, trzeba pomyśleć jak odświeżyć Wasze firmy w tym okresie. Czasami jest to zmiana dekoracji, nowa oferta, promocje, czasami oszczędności i reorganizacja niektórych elementów przedsiębiorstwa. Na te dwie ostatnie rzeczy możemy pomóc w dość prosty sposób. Tańszą muzyką, bez opłat OZZ.

 

Często gdy rozmawiamy z nowymi klientami, którzy nie płacili do tej pory OZZu często nie rozumieją że za muzykę trzeba płacić. Wydaje im się że publiczne odtwarzanie muzyki gdziekolwiek jest i powinno być darmowe. Nie zdają sobie sprawy że dotychczas wszędzie gdzie słyszeli muzykę w firmach, kawiarniach i restauracjach były opłacane składki OZZ. Czasami również klienci są niechętni do płacenia za muzykę, nie chcą płacić ogromnych kwot od OZZ, co jest zrozumiałe, ale nie podoba im się idea ogólnego płacenia za muzykę, nawet tak symbolicznych kwot jak nasze.

Wiosna w firmach, jak uniknąć płacenia OZZ

Co wówczas robimy? Tłumaczymy i wyjaśniamy. Przede wszystkim, jeśli nie opłacacie OZZ jest wysoce prawdopodobne że przyjdzie do Was kontrola z OZZ. Nawet jeśli przez kilka ostatnich lat nie było to nie ma co ryzykować. Tym bardziej że z roku na rok jest coraz więcej kontroli, a kary za brak opłacania OZZ są bardzo wysokie. Nie ma taryfy ulgowej, zawsze na początku jest wysoka kara i obowiązek podpisania umowy z OZZem na opłacanie miesięczne wysokich opłat.

 

Niestety jakiekolwiek próby negocjacji z OZZem nie mają sensu. Kara jest zawsze, zawsze jest konieczność podpisania umowy i nigdy nie jest brane pod uwagę tłumaczenie „że się nie wiedziało o konieczności opłacania OZZ”. Zima jest takim okresem stagnacji w biznesie, ale na wiosnę zawsze jest więcej zleceń, zaczyna się większy ruch i warto wówczas zainwestować w firmę. Warto wybrać alternatywę dla OZZ jak chociażby naszą firmę. Posiadamy wszelkie dokumenty potwierdzające legalność posiadanych przez nas utworów. Oddajemy w ręce naszych klientów specjalne certyfikaty, które potwierdzają legalność naszych utworów i fakt że posiadamy do nich pełne prawa. Nasze utwory nie znajdują się w bazach danych OZZ.

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl