O stawkach OZZ i alternatywnych rozwiązania


2015-03-17

O stawkach opłat do OZZ, ZPAV, STOART i innych tego typu organizacji krążą legendy, nikt tak naprawdę nie wie ile trzeba zapłacić, nikt nie mówi o tym otwarcie, oczywiście OZZ przedstawia kosztorys o ile podeśle im się odpowiednie dokumenty, ale brak w internecie konkretnych wiadomości od normalnych użytkowników. Tydzień temu jednak w Dzienniku Polskim pojawił się bardzo ciekawy artykuł na ten temat.

O stawkach OZZ i alternatywnych rozwiązania

Artykuł ten opisuje historię firmy transportowej Marcel, która oferuje przewóz pasażerski przy pomocy busów i autobusów w Rzeszowie i całym regionie. Szef tej firmy za namową swoich pracowników postanowił puszczać muzykę podczas przejazdów by umilić swoim pasażerom podróż, czasami bardzo długą. Nie czerpał więc z tego korzyści majątkowych, klienci musieli korzystać z jego usług, muzyka nie była w żaden sposób wyznacznikiem wyboru tej a nie innej firmy czy sposobem reklamy. Chodziło jedynie o umilenie podróży, wszak każdy wie że w przypadku transportu liczy się odpowiedzialny kierowca, stan techniczny i wizualny pojazdu. To czy coś gra z głośników czy nie – w dobie smartfonów, odtwarzaczy mp3, tabletów czy laptopów – jest rzeczą drugo- a nawet trzeciorzędną przy wyborze transportu.

 

Jak się można domyśleć o firmę upomniał się OZZ, trzeba było zgłosić odpowiednie dokumenty i zacząć opłacać. Według właściciela miesięcznie musiałby płacić od busa 40 zł i 70 zł od autobusu, oznaczało to że rocznie opłaty za OZZ wyniosłyby go prawie 60 tys. zł. Ogromna suma zważywszy że połowa autobusów w trakcie zimy jest nieużywana, a pojazdy są wykorzystywane jedynie przez część dnia.

 

Firma musiała zrezygnować z takiego rozwiązania i zdecydowała się na tańsze alternatywy, firmę z internetu, taką jak nasza, która posiada pełne prawa do oferowanych utworów, koszty wyszły ponad 10x niższe przy ogromnej liczbie utworów relaksacyjnych i innych. Według przedsiębiorcy pasażerowie są zadowoleni z takiej muzyki, on również.

 

Zalecamy przeczytanie całego artykułu pod tym adresem.

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl