Powrót po wakacjach bez ZAIKS

Powrót po wakacjach bez ZAIKS

Powrót po wakacjach bez ZAIKS. Ten rok, ten sezon jest bardzo specyficzny. Spadek obrotów, obostrzenia, przymusowe zwolnienia. Niestety najbardziej na całej sytuacji ucierpieli przedsiębiorcy, którzy co prawda dostali jakieś wsparcie. Niestety jak się okazało rządowa tarcza to za mało by utrzymać na rynku sporo firm. Skutek tego jest taki że sporo film ogłosiło upadło, musiało dokonać redukcji zatrudnienia. Jak sobie radzić z prowadzeniem firmy w taki czasach?

Zdecydować się na oszczędności, najlepiej jak najszybciej. Można oszczędzać na pracownikach, ofercie, lokalu, wszystkie te oszczędności odbijają się jednak negatywnie na samej firmie. Najlepiej znaleźć taką formę oszczędności która w najmniejszym wpłynie negatywnie na naszą firmę. Jednym z takich czynników jest muzyka. Dokładnie tak. Większość przedsiębiorców pogodziła się z faktem że musi płacić już ZAIKS do końca prowadzenia swojej działalności.

Nic bardziej mylnego. ZAIKS wcale nie jest obowiązkowy, trzeba po prostu wiedzieć jak go obejść. Zacznijmy od tego że opłacaniem tantiem dla artystów należy się wyłącznie dla tych muzyków, którzy wpisani są do polskiego ZAIKS. Poza tym zostają jeszcze zagraniczni artyści. Pomyślicie ok, znajdziemy takich muzyków, którzy nigdy nie wpisywali się do ZAIKS bo dla nich muzyka to wolność.

Powrót po wakacjach bez ZAIKS
Powrót po wakacjach bez ZAIKS

Powrót po wakacjach bez ZAIKS

I tu pojawia się kolejny problem. Oczywiście możecie szukać takiej „darmowej” muzyki w internecie, ale jest z nią jeden podstawowy problem. Nikt jej nie weryfikuje. Utwory dodawane są bez ładu i składu, nie są usystematyzowane, nikt ich nie sprawdza, nikt nie kataloguje. A co najważniejsze nie macie pewności, że ktoś po prostu nie wrzucił muzyki, która znajduje się w bazach ZAIKS.

Wówczas podczas kontroli na nic zdają się tłumaczenia i pokazywanie strony z której pobierało się konkretną muzykę. ZAIKS nakłada kary, albo wymaga podpisania umowy z miesięcznymi opłatami, dość wysokimi i uwarunkowanymi od naszego lokalu, ilości klientów, lokalizacji.

Dlatego sensownym wyborem jest zdecydowanie się na Publicmusic, wszystkie nasze utwory są naszą własnością. Na wszystkie posiadamy stosowne dokumenty własności. Dzięki czemu możecie być pewnie że kontrola z ZAIKSu potrwa naprawdę szybko i nie przyniesie żadnych problemów. Więcej dowiecie się na naszej stronie internetowej http://www.publicmusic.pl/ gdzie znajdziecie również sklep internetowy i możliwość przesłuchania naszych utworów.

Jeśli trafiłeś na tego bloga, oznacza to że szukasz muzyki bez ZAIKS do publicznego odtwarzania w swojej firmie.

Niezależnie czy to kawiarnia, restauracja, salon fryzjerski, kosmetyczny, gabinet lekarski, sklep czy biuro,

odpowiednią muzykę bez konieczności opłacania ZAIKS znajdziesz w naszym sklepie internetowym:

WWW.PUBLICMUSIC.PL.

Gdzie będziecie mogli również przesłuchać wszystkie nasze utwory.