Niski ZUS, nowa firma, a opłaty OZZ


2019-06-06

Niski ZUS, nowa firma, a opłaty OZZ. Od tego roku wprowadzono zmiany w opłatach do ZUS. Młodzi przedsiębiorcy do tej pory przez pierwsza dwa lata opłacali znacznie niższą stawkę składki ZUS niż działający dłużej na rynku przedsiębiorcy. W tym roku wprowadzono zmiany, które skutkowały tym że Ci przedsiębiorcy, który zarabiają mniej, płacą stopniowo niższe opłaty do ZUS.

 

Inicjatywa bardzo pozytywna, często jednak błędnie interpretowana przez nowych przedsiębiorców czy tych, którzy weszli od tego roku na niższą składkę. Wydaje im się bowiem, że jest to rodzaj pewnego ogólnego uprzywilejowania, akurat ich. Nic bardziej mylnego. Przywileje z tytułu pierwszej działalności bądź niskich dochodów dotyczą jedynie składek ZUS. OZZ pomimo że „wygląda podobnie” (tak, słyszeliśmy takie tłumaczenia) to zupełnie inny podmiot. To Organizacja Zbiorowego Zarządzania, która bezwzględnie karze za nielegalne publiczne odtwarzanie muzyki w celach komercyjnych.

Niski ZUS, nowa firma, a opłaty OZZ

ZUS nie przewiduje żadnych ulg dla nowych przedsiębiorców czy tych, którzy zmniejszyli sobie wysokość składek ZUS z powodu niskiego dochodu. W tym przypadku po prostu jeśli publicznie odtwarzamy jakąś muzykę to musimy opłacać OZZ – bez wyjątków.

 

OZZ przewiduje jedynie dwie formy (najpopularniejsze) zwolnienia z opłat za publiczne odtwarzanie muzyki. Pierwszy przypadek to małe rodzinne uroczystości, na których w celach niekomercyjnych odtwarzamy muzykę znaną z radia czy telewizji. Drugi przypadek natomiast to wykorzystanie muzyki w celach edukacyjnych. Jak chociażby w szkole, przedstawieniach teatralnych dzieci czy różnego rodzaju przedstawieniach.

 

Co zatem mają zrobić młodzi przedsiębiorcy czy osoby z niskimi dochodami, które weszly na niższą składkę ZUS? Jak zaoszczędzić na muzyce w swojej firmie? Rozwiązanie jest proste, skorzystać z naszej oferty. Posiadamy własną muzykę, bądź wykupioną od artystów z całego świata, do której prawa posiadamy wyłącznie my. Nie znajdziecie ich w bazach OZZ czy innych tego typu organizacjach z całego świata. Oferujemy konkurencyjne ceny, już od zaledwie 20 złotych miesięcznie. Posiadamy wszystkie wymagane certyfikaty legalności, a nasze opłaty nie są zależne od ilości klientów czy wielkości firmy.

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl