Zakończenie roku szkolnego bez ZAIKS – jak?

Zakończenie roku szkolnego bez ZAIKS – jak?

Zakończenie roku szkolnego bez ZAIKS – jak? Okazji do publicznego odtwarzania muzyki jest wiele. Wesela, imprezy urodzinowe czy imieninowe, spotkania towarzyskie, w restauracji, kawiarni czy na otwartym powietrzu. W każdym z tych przypadków sprawa wygląda jasno. Jeśli muzyka jest publicznie odtwarzana to musi być opłacony ZAIKS, a często również STOART czy ZPAV. I jakkolwiek byście nie starali się o tym zapomnieć to polskiego prawa nie zmienicie. Płacić trzeba, a oszustko ma krótkie nogi, ZAIKS wielu kontrolerów i sporo czasu. Nie warto.

A co jeśli sprawa dotyczy zakończenie roku szkolnego w restauracji, kawiarni, pubie, klubie czy jakiejś świetlicy gdzie to Wy uczniowie organizujecie sobie sami imprezę? Sytuacja wygląda identycznie, jeśli będziecie publicznie odtwarzać muzykę będziecie musieli opłacić ZAIKS. Wszystko dlatego że będziecie odtwarzać muzykę, do której prawa po części należą do ZAIKS. Tzn. to spore uogólnienie. Prawa do utworów leżą w rękach ich twórców, czyli artystów, muzyków i piosenkarzy. ZAIKS pełni rolę instytucji, która stoi na straży praw artystów. Właśnie aby podczas publicznego odtwarzania ich muzyki nie tracili na tym że ktoś bez ich wiedzy korzysta z ich własności.

Zakończenie roku szkolnego bez ZAIKS - jak?
Zakończenie roku szkolnego bez ZAIKS – jak?

Zakończenie roku szkolnego bez ZAIKS – jak?

Obejść ten problem można na dwa sposoby. Pierwszy jest prosty i dość tani, po prostu przeprowadzić imprezę klasową na zakończenie roku bez muzyki. Tylko po co? Czy takie rozwiązanie ma sens? Oczywiście że nie. Dlatego nasza firma Publicmusic ma gotowe rozwiązanie takiego problemu. Muzyka bez ZAIKS, czyli taki typ muzyki który nie wchodzi w skład archiwów ZAIKS. A jeśli nie wchodzi, jeśli nie są zarządcami tych artystów to nie mogą wnosić o odszkodowania i narzucać kar.

Do muzyki, która posiadamy i przedstawiamy w swojej ofercie posiadamy pełne i wyłączne prawa. Nikt inny, żadna inna firma, organizacja czy artysta nie zwróci się do Was z żądaniami o jakieś odszkodowania czy narzuci na Was kary. Dajemy oczywiście stosowne certyfikaty i wszystko jest w pełni legalne. Prowadzimy już od wielu lat firmę i nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z prawem. Dlatego możemy spokojnie polecić swoje usługi.

Przyjęcia i komunia w lokalu, a ZAIKS

Jeśli trafiłeś na tego bloga, oznacza to że szukasz muzyki bez ZAIKS do publicznego odtwarzania w swojej firmie.

Niezależnie czy to kawiarnia, restauracja, salon fryzjerski, kosmetyczny, gabinet lekarski, sklep czy biuro,

odpowiednią muzykę bez konieczności opłacania ZAIKS znajdziesz w naszym sklepie internetowym:

WWW.PUBLICMUSIC.PL.

Gdzie będziecie mogli również przesłuchać wszystkie nasze utwory.