Zakończenie roku szkolnego bez OZZ – jak?


2018-05-07

Zakończenie roku szkolnego bez OZZ – jak? Okazji do publicznego odtwarzania muzyki jest wiele. Wesela, imprezy urodzinowe czy imieninowe, spotkania towarzyskie, w restauracji, kawiarni czy na otwartym powietrzu. W każdym z tych przypadków sprawa wygląda jasno. Jeśli muzyka jest publicznie odtwarzana to musi być opłacony OZZ, a często również STOART czy ZPAV. I jakkolwiek byście nie starali się o tym zapomnieć to polskiego prawa nie zmienicie. Płacić trzeba, a oszustko ma krótkie nogi, OZZ wielu kontrolerów i sporo czasu. Nie warto.

Zakończenie roku szkolnego bez OZZ – jak?

A co jeśli sprawa dotyczy zakończenie roku szkolnego w restauracji, kawiarni, pubie, klubie czy jakiejś świetlicy gdzie to Wy uczniowie organizujecie sobie sami imprezę? Sytuacja wygląda identycznie, jeśli będziecie publicznie odtwarzać muzykę będziecie musieli opłacić OZZ. Wszystko dlatego że będziecie odtwarzać muzykę, do której prawa po części należą do OZZ. Tzn. to spore uogólnienie. Prawa do utworów leżą w rękach ich twórców, czyli artystów, muzyków i piosenkarzy. OZZ pełni rolę instytucji, która stoi na straży praw artystów. Właśnie aby podczas publicznego odtwarzania ich muzyki nie tracili na tym że ktoś bez ich wiedzy korzysta z ich własności

.

Obejść ten problem można na dwa sposoby. Pierwszy jest prosty i dość tani, po prostu przeprowadzić imprezę klasową na zakończenie roku bez muzyki. Tylko po co? Czy takie rozwiązanie ma sens? Oczywiście że nie. Dlatego nasza firma Publicmusic ma gotowe rozwiązanie takiego problemu. Muzyka bez OZZ, czyli taki typ muzyki który nie wchodzi w skład archiwów OZZ. A jeśli nie wchodzi, jeśli nie są zarządcami tych artystów to nie mogą wnosić o odszkodowania i narzucać kar.

 

Do muzyki, która posiadamy i przedstawiamy w swojej ofercie posiadamy pełne i wyłączne prawa. Nikt inny, żadna inna firma, organizacja czy artysta nie zwróci się do Was z żądaniami o jakieś odszkodowania czy narzuci na Was kary. Dajemy oczywiście stosowne certyfikaty i wszystko jest w pełni legalne. Prowadzimy już od wielu lat firmę i nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z prawem. Dlatego możemy spokojnie polecić swoje usługi.

 

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl