Zakaz handlu w niedziele, a sprawa ZAIKS

Zakaz handlu w niedziele, a sprawa ZAIKS

Ostatnimi czasy głośno w mediach o zakazie handlu w niedziele, o tym czy ustawa z takim zakazem zostanie przyjęta czy nie zdecydują posłowie. Co prawda jeszcze nie wiadomo czy handel zostanie zabroniony we wszystkie niedziele, czy według ostatnich propozycji jedynie w dwie niedziele w miesiącu.

Jaki jednak ma to związek z ZAIKSem i prowadzeniem działalności gospodarczej? Całkiem sporo! Jak się okazuje zakaz handlu w niedzielę, dotyczyć będzie wyłącznie ‚handlu‚ o czym tak naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę. Jeśli prowadzicie restauracje, kawiarnie, kino, hotel czy inne tego typu lokal świadczący usługi wcale nie będziecie brani pod uwagę w tej ustawie!

Z jednej strony Wasi pracownicy mogą czuć się tym faktem dotknięci, ale z drugiej strony dla Was jako dla właścicieli, przedsiębiorców jest to szansa na większy zarobek. Chodzi o wolny czas, jeśli setki tysięcy ludzie ni będą mogli w niedzielę iść na zakupy to będą zmuszeni zrobić je w tygodniu, a wówczas niedziela jest wolna, dla rodziny.

Rodziny mogą wówczas wybrać się do kościoła, na przejażdżkę rowerami czy spacer, jednak większość z nich zapragnie wyskoczyć za miasto, w góry, nad morze, jakoś urozmaicić swoje życie. A częstsze wojaże to również zwiększenie przychodów u lokalnych przedsiębiorców i tu wracamy właśnie do hoteli, kawiarni, restauracji, lodziarni i innych tego typu lokali, których zakaz nie obejmie. Dotyczy to też salonów spa, masażu i innych form relaksu.

Zakaz handlu w niedziele, a sprawa ZAIKS

Konkurencja się powiększy i trzeba będzie z nią jakoś walczyć. Wówczas stoimy przed wyborem, albo urozmaicamy naszą ofertę, albo tniemy koszty i wprowadzamy obniżki. W obu tych przypadkach Publicmusic jest rozwiązaniem. Dlaczego? Jeśli chcecie urozmaicić swoją ofertę możecie zapewnić wspaniałą muzykę bez ZAIKS swoim klientom, szybko, tanio, łatwo i przejrzyście. Jeśli natomiast chcecie, walczyć na ceny ze swoją konkurencją to wystarczy, że poszukacie gdzieś oszczędności by pokryć te obniżki cen. Wówczas również wystarczy zdecydować się na muzyke bez ZAIKS z Publicmusic, dzięki czemu nie płacicie wysokich opłat ZAIKS, tylko kilkukrotnie mniejsze opłaty.

Nie polecamy oszczędności polegających na oszukiwaniu ZAIKS, to się może dość szybko zemścić i potem kary nałożone przez tą instytucję będą sporo wyższe niż rozłożony na miesiące abonament. Więcej o naszej ofercie, łącznie z pełną ofertą i wszystkimi utworami do przesłuchania znajdziecie pod tym adresem:

http://www.publicmusic.pl/