Wiosna w firmach, jak uniknąć płacenia ZAIKS

Wiosna w firmach, jak uniknąć płacenia ZAIKS

Wiosna w firmach, jak uniknąć płacenia ZAIKS. Witamy, mamy już marzec, czyli początek meteorologicznej wiosny, trzeba pomyśleć jak odświeżyć Wasze firmy w tym okresie. Czasami jest to zmiana dekoracji, nowa oferta, promocje, czasami oszczędności i reorganizacja niektórych elementów przedsiębiorstwa. Na te dwie ostatnie rzeczy możemy pomóc w dość prosty sposób. Tańszą muzyką, bez opłat ZAIKS.

Często gdy rozmawiamy z nowymi klientami, którzy nie płacili do tej pory ZAIKSu często nie rozumieją że za muzykę trzeba płacić. Wydaje im się że publiczne odtwarzanie muzyki gdziekolwiek jest i powinno być darmowe. Nie zdają sobie sprawy że dotychczas wszędzie gdzie słyszeli muzykę w firmach, kawiarniach i restauracjach były opłacane składki ZAIKS. Czasami również klienci są niechętni do płacenia za muzykę, nie chcą płacić ogromnych kwot od ZAIKS, co jest zrozumiałe, ale nie podoba im się idea ogólnego płacenia za muzykę, nawet tak symbolicznych kwot jak nasze.

Tańszą muzyką, bez opłat ZAIKS.
Tańszą muzyką, bez opłat ZAIKS.

Wiosna w firmach, jak uniknąć płacenia ZAIKS

Co wówczas robimy? Tłumaczymy i wyjaśniamy. Przede wszystkim, jeśli nie opłacacie ZAIKS jest wysoce prawdopodobne że przyjdzie do Was kontrola z ZAIKS. Nawet jeśli przez kilka ostatnich lat nie było to nie ma co ryzykować. Tym bardziej że z roku na rok jest coraz więcej kontroli, a kary za brak opłacania ZAIKS są bardzo wysokie. Nie ma taryfy ulgowej, zawsze na początku jest wysoka kara i obowiązek podpisania umowy z ZAIKSem na opłacanie miesięczne wysokich opłat.

Niestety jakiekolwiek próby negocjacji z ZAIKSem nie mają sensu. Kara jest zawsze, zawsze jest konieczność podpisania umowy i nigdy nie jest brane pod uwagę tłumaczenie „że się nie wiedziało o konieczności opłacania ZAIKS”. Zima jest takim okresem stagnacji w biznesie, ale na wiosnę zawsze jest więcej zleceń, zaczyna się większy ruch i warto wówczas zainwestować w firmę. Warto wybrać alternatywę dla ZAIKS jak chociażby naszą firmę. Posiadamy wszelkie dokumenty potwierdzające legalność posiadanych przez nas utworów. Oddajemy w ręce naszych klientów specjalne certyfikaty, które potwierdzają legalność naszych utworów i fakt że posiadamy do nich pełne prawa. Nasze utwory nie znajdują się w bazach danych ZAIKS.

Muzyka bez ZAIKS dla marketów, supermarketów

Jeśli trafiłeś na tego bloga, oznacza to że szukasz muzyki bez ZAIKS do publicznego odtwarzania w swojej firmie.

Niezależnie czy to kawiarnia, restauracja, salon fryzjerski, kosmetyczny, gabinet lekarski, sklep czy biuro,

odpowiednią muzykę bez konieczności opłacania ZAIKS znajdziesz w naszym sklepie internetowym:

WWW.PUBLICMUSIC.PL.

Gdzie będziecie mogli również przesłuchać wszystkie nasze utwory.