Wakacje, urlop, wczasy, hotele, ośrodki wypoczynkowe a ZAIKS i prawa autorskie.

Oczywiście jeśli prowadzicie hotel, ośrodki wypoczynkowe czy małe domki letniskowe i oferujecie publiczne odtwarzanie muzyki w tych pomieszczeniach bądź gdziekolwiek na terenie ośrodku wypoczynkowego MUSICIE opłacać ZAIKS. Od tego niestety nie ma ucieczki. Ale dlaczego? Bo takie jest polskie prawo, które chroni autorów utworów muzycznych i filmowych. 

Często osoby, które do nas się zwracają o pomoc tłumaczą że nie mieli świadomości o konieczności płacenia ZAIKS. Myśleli że ich formy działalności gospodarczej to nie dotyczy. Niestety, opłacanie danin za publiczne odtwarzanie muzyki dotyczy WSZYSTKICH form prowadzenia działalności gospodarczej. Dlatego co jakiś czas przedstawiamy różne formy działalności przypominając tym samym że płacenie ZAIKS leży w ich obowiązku.

Rozumiemy, że nowi właściciele hoteli, domków letniskowych czy ośrodków wypoczynkowych nie zdają sobie z tego sprawy, że opłata ZAIKS mogła umknąć podczas przedzierania się przez stos nakazów i zakazów podczas uruchamiania tego typu działalności. Jednak taką wyrozumiałością nie wykazuje się ZAIKS. Hotele czy ośrodki wypoczynkowe gdzie muzyka jest odtwarzana w holu bądź w innych pomieszczeniach użytkowych są częstym celem kontroli pracowników ZAIKS.

Dlatego posiadacze hoteli bądź ośrodków wczasowych muszą opłacać ZAIKS, jeśli nie to powinni liczyć się ze sporymi karami spowodowanymi dużym obszarem obiektów oraz dużą rotacją klientów. Jednak zamiast opłacać ZAIKS można postawić na Publicmusic i mieć w swoim lokalu muzykę sprofilowaną pod określony typ klientów bądź charakter lokalu.

Nasza firma obsługuje już wiele hoteli, restauracji, kawiarni czy kompleksów wypoczynkowych dlatego posiadamy ogromne doświadczenie w tej kwestii jak i w doborze odpowiedniej oprawy dźwiękowej dla tego typu lokali użytkowych. Wystarczy jeden telefon by poznać naszą pełną ofertę i porozmawiać z wykwalifikowanymi osobami, które od lat doradzają podczas wyboru muzyki do lokalu.

W hotelach często trudno o dostęp do komputera z napędem CD, bądź USB ze względu na profesjonalny charakter urządzeń, jednak każde urządzenie jest dziś podpięte do internetu, a w naszej ofercie można znaleźć internetowe radio z muzyką która nie podlega ZAIKS.

Warto nadmienić i uspokoić naszych przyszłych klientów, że nasza firma posiada wszelkie i wyłączne prawa do oferowanych przez nas utworów. Dlatego po kupnie muzyki w naszej firmie nie musicie obawiać się kontroli z ZAIKS. Przesyłamy stosowane certyfikaty legalności, które skutecznie pomagają podczas kontroli z ZAIKS, STOART czy ZPAV.