Uważajcie przy wyborze alternatyw dla ZAIKS

Uważajcie przy wyborze alternatyw dla ZAIKS

Uważajcie przy wyborze alternatyw dla ZAIKS. Często dostajemy od Was informacje, że chcecie zrezygnować z ZAIKS na rzecz naszej firmy. Wówczas informujemy Was o szczegółach dotyczących takiego przejścia i oszczędnościach. Jednak mamy świadomość, że sporo klientów szuka innych firm, lub na nas nie trafia i decyduje się na inną firmę.

Nie chcemy tutaj źle mówić o konkurencji. Jednak warto zaznaczyć na co zwracać szczególną uwagę podczas wyboru alternatywnej firmy do ZAIKS. Po pierwsze staż na rynku. Nie decydujcie się na nowe firmy, które działają od roku czy dwóch. Tak naprawdę życie i rynek ich jeszcze nie „zweryfikowało”. Bardzo prawdopodobne, że nie mieli kontroli swoich utworów z bazami ZAIKS.

Kolejna rzecz to przejrzystość umów. U nas klient dostaje czarno na białym czego dotyczą umowy, na jaki okres jest podpisywana, jakich utworów dotyczy i jaka jest cena ostateczna. Konkurencyjne ceny mogą posiadać wpisy drobnym drukiem o miesiącach wypowiedzenia czy inne nieprzychylne klientowi zapisy. Dokładnie czytajcie umowy.

Uważajcie przy wyborze alternatyw dla ZAIKS
Uważajcie przy wyborze alternatyw dla ZAIKS

Uważajcie przy wyborze alternatyw dla ZAIKS

Pamiętajcie również o dokładnym sprawdzeniu utworów, które kupujecie. Czy w zestawieniu nie ma dubli, czy muzyka jest na odpowiednim poziomie artystycznym, czy muzyka się po prostu podoba.

Warto również dowiedzieć się czy firma wszystkim kupującym wystawia faktury, dowód zakupu i certyfikaty oryginalności zakupionych utworów. Certyfikaty te są gwarantem tego że firma odpowiada za pełnię praw do danych piosenek. W Publicmusic przykładamy do tego ogromną wagę. Każdy nasz klient otrzymuje dowód zakupu oraz certyfikaty właśnie, a także naklejki, którymi można oznaczyć lokal. Wówczas gdy przyjdzie kontrola z ZAIKS od razu wiadomo, z kim mają do czynienia i że w tym miejscu nie mają czego szukać.

Równie ważnym aspektem jest to czy firma w ogóle prowadzi działalność. Trafiali do nas już tacy klienci, który zaufali firmie, której nawet wpisanej w CEIDG nie było. Nasza firma, działa na rynku od wielu lat. Zaufały nam setki klientów i to właśnie z poleceń od nich otrzymujemy najwięcej zleceń.

Nasz sklep znajdziecie tutaj: https://www.publicmusic.pl/

Muzyka tylko dla personelu – mit czy prawda?

Jeśli trafiłeś na tego bloga, oznacza to że szukasz muzyki bez ZAIKS do publicznego odtwarzania w swojej firmie.

Niezależnie czy to kawiarnia, restauracja, salon fryzjerski, kosmetyczny, gabinet lekarski, sklep czy biuro,

odpowiednią muzykę bez konieczności opłacania ZAIKS znajdziesz w naszym sklepie internetowym:

WWW.PUBLICMUSIC.PL.

Gdzie będziecie mogli również przesłuchać wszystkie nasze utwory.