Streaming muzyki oraz radio internetowe a ZAiKS ?

Ostatnimi czasy dostajemy od Was maile dotyczące korzystania ze streamingu muzyki czy radia internetowego, a opłat ZAiKS. Czy wówczas również należy uiszczać opłatę organizacjom zarządzającymi prawa autorskimi czy jest się z tego zwolnionym z powodu płacenia miesięcznej opłaty za streaming.

Ofert streamingu jest sporo, w tym kilka naprawdę solidnych ofert, których nie będziemy tu wymieniać aby obyło się bez kryptoreklamy. W każdym razie steaming muzyki polega na uiszczaniu konkretnej opłaty miesięcznej za dostęp do określonego – często ogromnego – zbioru muzyki i dowolne jego słuchanie. Problem pojawia się jednak w momencie gdy muzykę tą chcemy upublicznić szerszemu gronu, bądź pośrednio czerpać z tego korzyści materialne, wykorzystując w restauracjach, barach, pubach, sklepach, salonach fryzjerskich czy kosmetycznych.

Wówczas do akcji wkracza ZAiKS, z karami bądź przymuszeniami do opłat i płacimy dwie opłaty zamiast jednej. Ktoś by mógł powiedzieć, że są radia internetowe. Jednak sprawa z nimi wygląda identycznie. Prawa do utworów posiada ZAiKS więc od opłat się nie ucieknie.

Jest jednak alternatywa. Skorzystanie z naszej oferty, posiadamy całe, tematyczne płyty w cenie 3 zł za jedną, bądź radio internetowe w którym puszczamy jedynie utwory do których sami posiadamy prawa i ZAiKS nigdy się nie upomni przy nich o żadne opłaty.

Nasze radio internetowe do 22 zł miesięcznie czyli tylko ile streaming muzyki, ale bez dodatkowych opłat do ZAiKSu, STOART i innych organizacji. Możecie również sprawdzić demo naszego radia pod tym adresem:

http://www.publicmusic.pl/radio-publicmusic.html

Jeśli trafiłeś na tego bloga, oznacza to że szukasz muzyki bez ZAIKS do publicznego odtwarzania w swojej firmie.

Niezależnie czy to kawiarnia, restauracja, salon fryzjerski, kosmetyczny, gabinet lekarski, sklep czy biuro,

odpowiednią muzykę bez konieczności opłacania ZAIKS znajdziesz w naszym sklepie internetowym:

WWW.PUBLICMUSIC.PL.

Gdzie będziecie mogli również przesłuchać wszystkie nasze utwory.