Streaming muzyki oraz radio internetowe a OZZ ?


2015-06-12

Ostatnimi czasy dostajemy od Was maile dotyczące korzystania ze streamingu muzyki czy radia internetowego, a opłat OZZ. Czy wówczas również należy uiszczać opłatę organizacjom zarządzającymi prawa autorskimi czy jest się z tego zwolnionym z powodu płacenia miesięcznej opłaty za streaming.

 

Ofert streamingu jest sporo, w tym kilka naprawdę solidnych ofert, których nie będziemy tu wymieniać aby obyło się bez kryptoreklamy. W każdym razie steaming muzyki polega na uiszczaniu konkretnej opłaty miesięcznej za dostęp do określonego – często ogromnego – zbioru muzyki i dowolne jego słuchanie. Problem pojawia się jednak w momencie gdy muzykę tą chcemy upublicznić szerszemu gronu, bądź pośrednio czerpać z tego korzyści materialne, wykorzystując w restauracjach, barach, pubach, sklepach, salonach fryzjerskich czy kosmetycznych.

Streaming muzyki oraz radio internetowe a OZZ ?

Wówczas do akcji wkracza OZZ, z karami bądź przymuszeniami do opłat i płacimy dwie opłaty zamiast jednej. Ktoś by mógł powiedzieć, że są radia internetowe. Jednak sprawa z nimi wygląda identycznie. Prawa do utworów posiada OZZ więc od opłat się nie ucieknie.

 

Jest jednak alternatywa. Skorzystanie z naszej oferty, posiadamy całe, tematyczne płyty w cenie 3 zł za jedną, bądź radio internetowe w którym puszczamy jedynie utwory do których sami posiadamy prawa i OZZ nigdy się nie upomni przy nich o żadne opłaty.

 

Nasze radio internetowe do 22 zł miesięcznie czyli tylko ile streaming muzyki, ale bez dodatkowych opłat do OZZu, STOART i innych organizacji.

 

Możecie również sprawdzić demo naszego radia pod tym adresem:

http://www.publicmusic.pl/radio-publicmusic.html

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl