Pytania i odpowiedzi do PublicMUSIC – część 1

Często w sieci bądź na naszym profilu na Facebooku czy stronie internetowej można znaleźć dość szczegółowe pytania odnośnie naszej oferty, sposobów obniżenia bądź legalnego ominięcia płacenia opłat ZAIKS bądź porad prawnych dotyczących publicznego odtwarzania utworów w Internecie. Publikujemy pierwszy zbiór różnych pytań, na które natknęliśmy się w ostatnim czasie oraz odpowiedzi udzielane przez naszą firmę. Mamy nadzieję że rozwiejemy dzięki temu Państwa wątpliwości i odpowiemy na większość pytań.

„Jak sobie zorganizować muzykę do pubu, żeby nie płacić Zaiksowi? Muszę sam coś nagrać z kolegami czy jak ?:)) tak poważnie to chcę kupić prawa do utworów ale fajnych, wpadających w ucho.”

Oczywiście można puszczać we własnym klubie własną muzykę, ale jeśli nie ma się swojego zespołu, a chce się ominąć konieczność płacenia opłat ZAIKSowi wystarczy skorzystać z usług firmy, która jest jedynym właścicielem praw do swoich utworów, czyli na przykład Publicmusic. Płyty wypełnione utworami sprzedajemy za symboliczne 5 zł, ale istnieje możliwość opłaty abonamentowej za radio internetowe z różnym typem muzyki, chillout, dance, pop … w zależności od potrzeby. Opłaty są niższe niż w przypadku puszczania popularnej muzyki podlegającej pod ZAIKS, a jakość utworów jest identyczna, a czasami nawet wyższa w przypadku Publicmusic.

„Muzyka bez opłaty dla ZAIKS – gdzie takie utwory znajdę? Tylko chodzi mi o profesjonalne rzeczy, które rzeczywiście da się słuchać!”

Firma Publicmusic to przede wszystkim profesjonaliści z 20 letnim doświadczeniem w branży muzycznej, gramy każdy rodzaj muzyki, a kupując u nas nie kupujesz „kota w worku”. Wszystkie utwory można sprawdzić poprzez przesłuchanie wersji demo utworu, wiele pełnych, gotowych płyt podzielonych według tematu bądź stylu muzycznego, a to wszystko w formie bardzo dobrze przygotowanego sklepu internetowego. Nasze utwory pochodzą od artystów z całego świata, właścicielami praw do tych utworów jesteśmy wyłącznie my i ZAIKS, ZPAV, STOART nie mogą żądać od Państwa dodatkowych opłat jeśli odtwarzacie naszą muzykę.

„Mam pytanko odnośnie odtwarzania muzyki w miejscach publicznych, jak to w końcu z tym jest? Trzeba mieć zgodę Zaiksu? Z jakiej muzyki korzystacie u siebie w lokalach? „

Nie trzeba posiadać żadnych zgód od ZAIKSu. Należy jednak uiszczać opłatę ZAIKSowi za wykorzystywanie praw autorskich artystów, którzy w skład ZAIKSu wchodza. Aby to ominąć należy wykorzystywać muzykę do której ZAIKS nie ma praw, czyli taką jak w Publicmusic gdzie muzyka jest naszą własnością i każdemu klientowi wystawiamy specjalny certyfikat, który zwalnia z konieczności opłacania opłat ZAIKS. Wszystko w pełni legalnie, bez żadnych dziwnych układów i zdecydowanie taniej niż w przypadku ZAIKS, ZPAV czy STOART.

Cieszymy się że w sieci można natknąć się na tak pozytywne opinie na nasz temat, kilka z nich poniżej.

“O fryzjerze do którego się Zaiks dowalił to się dowiedziałem z teleexpresu. Od razu postanowiłem zadziałać bo sam w swoim lokalu puszczałem muzykę normalnie z radia. Poszukałem trochę i teraz mam licencję i muzykę od profesjonalistów z Publicmusic (www.publicmusic.pl). Warto sobie odsłuchać ich kawałki, naprawdę dobre dźwięki, w niczym się nie różnią od tego co leci w radiach, tyle, że się Zaiksowi nie trzeba spowiadać.”

„Muzykę do dowolnego lokalu można sobie kupić przez stronę www.publicmusic.pl. Oni mają tysiące utworów w różnych stylach muzycznych. Ja akurat szukałem czegoś żywszego i znalazłem bardzo dobry dance. Tutaj normalnie dostajesz certyfikat, że masz nieograniczone prawo do odtwarzania muzyki i żaden ZAIKS nie ma czego tutaj szukać “

“Nie wiem czy to w temacie, ale ostatnio w pubie Brooklyn w centrum grali bardzo fajną klimatyczną muzykę jak byłem ze znajomymi na piwku. I jak wychodziliśmy to przuważyłem naklejkę na drzwiach z info – Publicmusic, muzyka bez opłat Zaiks. Może to by warto było sprawdzić, bo muzyka naprawdę dobra.”

Kolejna część pytań i odpowiedzi niebawem, jeśli macie jakieś zapytanie nie krępujcie się! Czekamy. W kolejnym wpisie opiszemy dokładny schemat działalności naszej firmy i dlaczego jesteśmy rozwiązaniem lepszym i korzystniejszym niż ZAIKS.

Jeśli trafiłeś na tego bloga, oznacza to że szukasz muzyki bez ZAIKS do publicznego odtwarzania w swojej firmie.

Niezależnie czy to kawiarnia, restauracja, salon fryzjerski, kosmetyczny, gabinet lekarski, sklep czy biuro,

odpowiednią muzykę bez konieczności opłacania ZAIKS znajdziesz w naszym sklepie internetowym:

WWW.PUBLICMUSIC.PL.

Gdzie będziecie mogli również przesłuchać wszystkie nasze utwory.