Pytania i odpowiedzi do PublicMUSIC – część 1


2014-12-12

Często w sieci bądź na naszym profilu na Facebooku czy stronie internetowej można znaleźć dość szczegółowe pytania odnośnie naszej oferty, sposobów obniżenia bądź legalnego ominięcia płacenia opłat OZZ bądź porad prawnych dotyczących publicznego odtwarzania utworów w Internecie. Publikujemy pierwszy zbiór różnych pytań, na które natknęliśmy się w ostatnim czasie oraz odpowiedzi udzielane przez naszą firmę. Mamy nadzieję że rozwiejemy dzięki temu Państwa wątpliwości i odpowiemy na większość pytań.

 

„Jak sobie zorganizować muzykę do pubu, żeby nie płacić Zaiksowi? Muszę sam coś nagrać z kolegami czy jak ?:)) tak poważnie to chcę kupić prawa do utworów ale fajnych, wpadających w ucho.”

Oczywiście można puszczać we własnym klubie własną muzykę, ale jeśli nie ma się swojego zespołu, a chce się ominąć konieczność płacenia opłat OZZowi wystarczy skorzystać z usług firmy, która jest jedynym właścicielem praw do swoich utworów, czyli na przykład Publicmusic. Płyty wypełnione utworami sprzedajemy za symboliczne 5 zł, ale istnieje możliwość opłaty abonamentowej za radio internetowe z różnym typem muzyki, chillout, dance, pop … w zależności od potrzeby. Opłaty są niższe niż w przypadku puszczania popularnej muzyki podlegającej pod OZZ, a jakość utworów jest identyczna, a czasami nawet wyższa w przypadku Publicmusic.

„Muzyka bez opłaty dla OZZ – gdzie takie utwory znajdę? Tylko chodzi mi o profesjonalne rzeczy, które rzeczywiście da się słuchać!”

Firma Publicmusic to przede wszystkim profesjonaliści z 20 letnim doświadczeniem w branży muzycznej, gramy każdy rodzaj muzyki, a kupując u nas nie kupujesz „kota w worku”. Wszystkie utwory można sprawdzić poprzez przesłuchanie wersji demo utworu, wiele pełnych, gotowych płyt podzielonych według tematu bądź stylu muzycznego, a to wszystko w formie bardzo dobrze przygotowanego sklepu internetowego. Nasze utwory pochodzą od artystów z całego świata, właścicielami praw do tych utworów jesteśmy wyłącznie my i OZZ, ZPAV, STOART nie mogą żądać od Państwa dodatkowych opłat jeśli odtwarzacie naszą muzykę.

 

Pytania i odpowiedzi do PublicMUSIC – część 1

„Mam pytanko odnośnie odtwarzania muzyki w miejscach publicznych, jak to w końcu z tym jest? Trzeba mieć zgodę Zaiksu? Z jakiej muzyki korzystacie u siebie w lokalach? „

Nie trzeba posiadać żadnych zgód od OZZu. Należy jednak uiszczać opłatę OZZowi za wykorzystywanie praw autorskich artystów, którzy w skład OZZu wchodza. Aby to ominąć należy wykorzystywać muzykę do której OZZ nie ma praw, czyli taką jak w Publicmusic gdzie muzyka jest naszą własnością i każdemu klientowi wystawiamy specjalny certyfikat, który zwalnia z konieczności opłacania opłat OZZ. Wszystko w pełni legalnie, bez żadnych dziwnych układów i zdecydowanie taniej niż w przypadku OZZ, ZPAV czy STOART.

Cieszymy się że w sieci można natknąć się na tak pozytywne opinie na nasz temat, kilka z nich poniżej.

“O fryzjerze do którego się Zaiks dowalił to się dowiedziałem z teleexpresu. Od razu postanowiłem zadziałać bo sam w swoim lokalu puszczałem muzykę normalnie z radia. Poszukałem trochę i teraz mam licencję i muzykę od profesjonalistów z Publicmusic (www.publicmusic.pl). Warto sobie odsłuchać ich kawałki, naprawdę dobre dźwięki, w niczym się nie różnią od tego co leci w radiach, tyle, że się Zaiksowi nie trzeba spowiadać.”

„Muzykę do dowolnego lokalu można sobie kupić przez stronę www.publicmusic.pl. Oni mają tysiące utworów w różnych stylach muzycznych. Ja akurat szukałem czegoś żywszego i znalazłem bardzo dobry dance. Tutaj normalnie dostajesz certyfikat, że masz nieograniczone prawo do odtwarzania muzyki i żaden OZZ nie ma czego tutaj szukać “

“Nie wiem czy to w temacie, ale ostatnio w pubie Brooklyn w centrum grali bardzo fajną klimatyczną muzykę jak byłem ze znajomymi na piwku. I jak wychodziliśmy to przuważyłem naklejkę na drzwiach z info – Publicmusic, muzyka bez opłat Zaiks. Może to by warto było sprawdzić, bo muzyka naprawdę dobra.”

Kolejna część pytań i odpowiedzi niebawem, jeśli macie jakieś zapytanie nie krępujcie się! Czekamy. W kolejnym wpisie opiszemy dokładny schemat działalności naszej firmy i dlaczego jesteśmy rozwiązaniem lepszym i korzystniejszym niż OZZ.

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl

Muzyka, piosenki, radio bez opłat  STOART, ZPAV, SAWP, ZASP - bez praw autorskich!

Muzyka, piosenki, radio, klipy/filmy/mp4 bez opłat  STOART, ZPAV, SAWP, ZASP - bez praw autorskich! Muzyka niezależna dla firm, do sklepu, restauracji, w galeriach handlowych wolna/zwolniona od opłat! Licencja na muzykę, piosenki, filmy, etc. Sprawdź cennik! Niskie opłaty lub za darmo!

 

 

Muzyka zwolniona z opłat za publiczne odtwarzanie - bez kosztów organizacji TYPU STOART, ZPAV i innych

Muzyka piosenki radio bez oplat ZAIKS STOART ZPAV SAWP ZASP bez praw autorskich

Każdy prowadzący działalność chce aby w jego właśnie lokalu klienci czuli się jak najlepiej. Żeby w jego lokalu panowała przyjemna atmosfera, żeby klienci chętnie w nim przebywali i chcieli jak najczęściej do niego wracać, a co za tym idzie kupować towary lub usługi w nim serwowane. Jednym z ważniejszych elementów decydującym o atmosferze w danym miejscu jest  dobra muzyka. Muzyka obecnie towarzyszy nam wszędzie, muzykę słyszymy w sklepie, w radio, w restauracji, w galeriach handlowych, pubie, kawiarni, u fryzjera itp. itd. Praktycznie nie ma miejsca gdzie nie towarzyszyłaby nam muzyka. Dlatego prowadząc działalność gospodarczą koniecznie musimy zadbać o to aby w naszym lokalu w tle była słyszalna muzyka. Wydawałoby się nic prostszego. Wystarczy włączyć radio, jakieś płyty CD lub piosenki ściągnięte z internetu. Niestety tutaj czeka nas zaskoczenie bo publiczne odtwarzanie muzyki w sklepie, restauracji, czy jakimkolwiek innym miejscu publicznym obłożone jest opłatami za tzw. publiczne odtwarzanie muzyki. Z tego tytułu pobierają w Polsce opłaty organizacje praw autorskich: ZAIKS, STOART, ZPAV, SAWP, ZASP. Każda z tych organizacji ma prawo pobierać opłaty niezależnie i dlatego trzeba płacić sumę wszystkich opłat dla wszystkich organizacji. Pamiętajcie, jeśli włączycie w swoim lokalu muzykę z radia, TV, internetu, to wiąże się to bezwzględnie z koniecznością odprowadzania opłat dla organizacji praw autorskich za publiczne odtwarzanie muzyki.

 

NASZA OFERTA

Jak wygląda nasza oferta? – muzyka, piosenki, radio, klipy/filmy/mp4 bez opłat dla jakiejkolwiek organizacji - bez praw autorskich. Utwory royalty free.

Muzyka bez ZAIKS STOART ZPAV SAWP ZASP

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, a prawdopodobnie również w Europie, która posiada prawa autorskie do wszystkich oferowanych utworów i nikt inny nie ma prawa do pobierania opłat za naszą własność. Dlatego możemy udzielać dowolnych licencji na publiczne odtwarzanie muzyki. Oferujemy radio bez opłat dla jakichkolwiek tego typu organizacji. Mamy w swojej ofercie kilkanaście tysięcy piosenek bez opłat autorskich, piosenek bez praw autorskich dla jakichkolwiek organizacji praw autorskich. Najbogatsza oferta na rynku royalty free, najlepsza muzyka i piosenki bez praw autorskich! Do tego wszystkiego nasze ceny są najniższe, jesteśmy najtańsi w Polsce. Cena płyty CD to tylko 4 zł. W naszym radiu internetowym  jest tak dużo muzyki, że przesłuchanie wszystkich piosenek może zając pół roku bez powtórzenia utworu. Jest wiele stacji do wyboru od stacji spokojnych – Chillout, Restaurant, przez stacje Shop, Pub do Fitness. Oferujemy też osobną stację Christmas, bardzo obleganą przez naszych słuchaczy na święta.

W celu przetestowania naszego radia internetowego proszę przesłać nam swój adres email, a wyślemy dostęp na dziesięć dni zupełnie bezpłatnie.

Do niedawna jeszcze przeszkodą do puszczania piosenek w Twoim lokalu były licencje i wysokie opłaty. Dziś już nie ma tego problemu. Przedmiotem naszej oferty jest muzyka bez praw autorskich, która jest zwolniona z opłat dla jakichkolwiek organizacji praw autorskich. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów!

 

Czym się wyróżniamy?

Przede wszystkim jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy. W naszym składzie znajdują się specjaliści, którzy posiadają ponad 20-letnie doświadczenie w branży. Zespół Publicmusic tworzą m.in. wydawcy płyt CD, którzy doskonale znają się na prawnych aspektach publicznego odtwarzania muzyki zwolnionej od kosztów autorskich.

Nasze radio internetowe bez licencji i tym samym radio bez opłat za publiczne odtwarzanie wyróżnia się nie tylko świetną jakością, ale również niską ceną. A przy zakupie muzyki na nośnikach typu CD/pendrive, koszt jednego albumu muzycznego to tylko 4 zł.

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług, nie ma nic prostszego! Nasza muzyka bez opłat autorskich, bez opłat dla organizacji autorskich może dotrzeć do Ciebie poprzez nasze radio internetowe lub na pendrive, płycie CD oraz na naszych serwerach, z których samodzielnie będziesz mógł ją pobrać. Do wszystkich udostępnianych w naszym radiu piosenek bez praw autorskich i tym samym bez opłat dla organizacji autorskich posiadamy sami odpowiednie prawa autorskie, dzięki czemu ich publiczne odtwarzanie jest legalne.Muzyka bez licencji STOART, ZPAV i innych organizacji, bez opłat za publiczne odtwarzanie -  (Royalty Free)

Muzyka bez ZAIKS STOART dla firm do sklepu restauracji w galeriach handlowych wolnazwolniona od oplat Licencja na muzyke piosenki filmy cennik za darmo

W naszej ofercie znajduje się różnorodna muzyka bez praw autorskich jakichkolwiek organizacji. W radiu dostępne są utwory bez licencji z wielu różnych gatunków, takich jak m.in. latino, smooth jazz, chillout, disco czy pop. Sezonowo proponujemy również świąteczne składanki utworów zwolnionych z opłat STOART i ZPAV i innych tego typu organizacji. Ponieważ zapewniamy muzykę w różnych stylach, w naszym radiu coś dla siebie znajdzie każdy meloman. To oczywiste, że inne piosenki nadają się do publicznego odtwarzania w galerii handlowej, a inne w barze – właśnie dlatego nasza oferta jest tak zróżnicowana i szeroka.

Chcesz mieć pewność, że udostępniana przez nasze radio internetowe muzyka bez licencji przypadnie do gustu Tobie oraz Twoim gościom? Dajemy Ci możliwość wypróbowania radia przez kilka dni! Aby skorzystać z tej opcji skontaktuj się z naszą firmą drogą mailową – wyślemy Ci login testowy, dzięki któremu upewnisz się, czy nasza muzyka bez praw autorskich i muzyka zwolniona z opłat dla jakiejkolwiek organizacji spełnia Twoje oczekiwania.

Nasze radio bez opłat autorskich STOART i ZPAV i innych organizacji działa zarówno poprzez przeglądarkę, jak i dzięki aplikacji pobranej na komputer, komórkę lub tablet. Zachęcamy do przesłuchania naszych utworów bez opłat, które znajdują się na tej stronie. Jeżeli preferujesz konkretny gatunek, daj nam znać – nasi specjaliści przygotują dla Ciebie spersonalizowaną składankę najlepszych piosenek bez licencji.

Na tej stronie prezentujemy oczywiście tylko wybrane, przykładowe ale najbardziej reprezentatywne utwory. W naszych stacjach radiowych znajdziecie Państwo tysiące następnych utworów.

Można też podać nam styl (style) muzyki, które Państwu odpowiadają, a nasi specjaliści dobiorą w tym stylu odpowiednią dla Państwa "pętlę odtwarzania". Ponieważ wszystkie prawa do naszych utworów w całości posiada nasza firma, odtwarzanie naszej muzyki zwalnia z jakichkolwiek opłat na rzecz jakiejkolwiek organizacji ochrony praw autorskich np. STOART, SAWP, ZPAV, ZASP etc. Jeśli zatem szukasz muzyki do sklepu, restauracji, w galeriach handlowych - właśnie znalazłeś. Licencja na muzykę, najlepsze piosenki bez opłat i bez problemów? Zapraszamy.

 

Muzyka, piosenki, radio, filmy bez STOART, ZPAV, SAWP, ZASP. Muzyka bez praw autorskich dla firm, do sklepu, restauracji, w galeriach handlowych wolna/zwolniona od opłat! Licencja na muzykę, piosenki, filmy, etc. Sprawdź cennik! Niskie opłaty lub za darmo!