Powrót po wakacjach bez OZZ


2020-08-14

Powrót po wakacjach bez OZZ. Ten rok, ten sezon jest bardzo specyficzny. Spadek obrotów, obostrzenia, przymusowe zwolnienia. Niestety najbardziej na całej sytuacji ucierpieli przedsiębiorcy, którzy co prawda dostali jakieś wsparcie. Niestety jak się okazało rządowa tarcza to za mało by utrzymać na rynku sporo firm. Skutek tego jest taki że sporo film ogłosiło upadło, musiało dokonać redukcji zatrudnienia. Jak sobie radzić z prowadzeniem firmy w taki czasach?

 

Zdecydować się na oszczędności, najlepiej jak najszybciej. Można oszczędzać na pracownikach, ofercie, lokalu, wszystkie te oszczędności odbijają się jednak negatywnie na samej firmie. Najlepiej znaleźć taką formę oszczędności która w najmniejszym wpłynie negatywnie na naszą firmę. Jednym z takich czynników jest muzyka. Dokładnie tak. Większość przedsiębiorców pogodziła się z faktem że musi płacić już OZZ do końca prowadzenia swojej działalności.

 

Nic bardziej mylnego. OZZ wcale nie jest obowiązkowy, trzeba po prostu wiedzieć jak go obejść. Zacznijmy od tego że opłacaniem tantiem dla artystów należy się wyłącznie dla tych muzyków, którzy wpisani są do polskiego OZZ. Poza tym zostają jeszcze zagraniczni artyści. Pomyślicie ok, znajdziemy takich muzyków, którzy nigdy nie wpisywali się do OZZ bo dla nich muzyka to wolność.

Powrót po wakacjach bez OZZ

I tu pojawia się kolejny problem. Oczywiście możecie szukać takiej „darmowej” muzyki w internecie, ale jest z nią jeden podstawowy problem. Nikt jej nie weryfikuje. Utwory dodawane są bez ładu i składu, nie są usystematyzowane, nikt ich nie sprawdza, nikt nie kataloguje. A co najważniejsze nie macie pewności, że ktoś po prostu nie wrzucił muzyki, która znajduje się w bazach OZZ.

 

Wówczas podczas kontroli na nic zdają się tłumaczenia i pokazywanie strony z której pobierało się konkretną muzykę. OZZ nakłada kary, albo wymaga podpisania umowy z miesięcznymi opłatami, dość wysokimi i uwarunkowanymi od naszego lokalu, ilości klientów, lokalizacji.

 

Dlatego sensownym wyborem jest zdecydowanie się na Publicmusic, wszystkie nasze utwory są naszą własnością. Na wszystkie posiadamy stosowne dokumenty własności. Dzięki czemu możecie być pewnie że kontrola z OZZu potrwa naprawdę szybko i nie przyniesie żadnych problemów. Więcej dowiecie się na naszej stronie internetowej http://www.publicmusic.pl/ gdzie znajdziecie również sklep internetowy i możliwość przesłuchania naszych utworów.

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl