OZZ, STOART, ZPAV – opłaty wsteczne


2019-07-03

OZZ, STOART, ZPAV – opłaty wsteczne. Co kryje się za tym enigmatycznym tytułem? Musimy przyznać że sami byliśmy tą sytuacją zaskoczeni. Mimo że piszemy o OZZie od lat i o problemie wielu organizacji OZZ w Polsce to najwyraźniej zasady gry się zmieniły. W naszym kraju działa aż siedem Organizacji Zbiorowego Zarządzania. W teorii na mocy przepisów z 2010 r. do przedsiębiorcy mogą zgłosić się jedynie dwie organizacje jednocześnie. Jest to zawsze OZZ oraz jedna organizacja reprezentująca pozostałe 6 OZZ. W praktyce słyszało się, że często i trzy organizacje zgłaszały się do przedsiębiorców jedna po drugiej.

OZZ, STOART, ZPAV – opłaty wsteczne

Dziś po kilku tygodniach pytań i problemów naszych nowych klientów wychodzimy z dość szokującą informacją. Okazuje się OZZ prowadzi rozmowy ze STOART by ostatecznie tylko jedna organizacja zajmowała się poborem opłat. Wygoda? Pewnie tak, wiemy że po tym gdy zgłosi się do nas OZZ nie przyjdzie już nikt inny.

OZZ, STOART, ZPAV – opłaty wsteczne. Jak zwykle teoria to jedno, a praktyka to drugie. Dostajemy wiadomości od klientów (gdy dostajemy maile jeszcze nimi nie byli) że zgłosił się do nich OZZ informując o połączeniu z ZPAV. Nasz klient nigdy nie zwlekał z płatnościami, a teraz OZZ żąda by na mocy połączenia z ZPAV klient opłacił zaległości sprzed 5 lat dla ZPAV. Ponieważ OZZ był płacony od 5 lat i przez ten czas ZPAV był stratny. Dla nas była to totalna abstrakcja, ale okazało się że opłaty wsteczne to nowy trend bo takich wiadomości otrzymaliśmy kilkanaście.

Czy to oznacza, że przedsiębiorca będzie zatem musiał płacić opłaty wsteczne dla wszystkich organizacji jednemu poborcy. Ta sytuacja już daje się we znaki właścicielom sklepów, restauracji, pubów, kawiarni, zakładów fryzjerskich itp.

OZZ, STOART, ZPAV – opłaty wsteczne

Poniżej możecie przeczytać relacje naszych nowych klientów, których obieliśmy pomocą prawną dzięki czemu nie musieli płacić kilkutysięcznych zaległości, a w ich miejscach pracy / firmach rozbrzmiewa już muzyka wolna od OZZ od Publicmusic.

 

Andrzej – restaurator

Przez 5 lat płaciłem opłaty dla OZZ i współprac układała się dobrze. Nigdy nie spóźniałem się z opłatami pomimo, że nie były one niskie. Dziś przyszedł do mnie przedstawiciel OZZ i ZPAV i zażądali rozszerzenia opłat dl ZPAV bo jak twierdzili tej organizacji też należą się opłaty za odtwarzanie muzyki w moim lokalu. Na dodatek ten ZPAV zażądał opłaty za… 5 lat wstecz! Bo przez 5 lat płaciłem dla OZZ i ZPAV był przez te 5 lat poszkodowany. Naliczyli mi wiele tysięcy zł opłaty! Co będzie jak się połączą z następnymi organizacjami?!

 

Barbara – właścicielka sklepu spożywczego

Miałam od 3 lat podpisaną umowę ze STOART i byłam przekonana, że to wystarczy. Gdy pojawił się u mnie przedstawiciel OZZ byłam zaskoczona bo nie miałam pojęcia, że jemu też trzeba płacić – praktycznie za to samo. Tutaj jednak czekała mnie następna niespodzianka bo pan z OZZ poinformował mnie, że mam zapłacić za 3 lata wstecz i to z odsetkami!!! Bo oni się połączyli i teraz pobierane są zaległe ,,niedopłaty,,. Naliczyli mi kilka tysięcy zł. Tak to STOART odwdzięczył mi się za solidne opłacanie im opłat przez kilka lat…

 

Rafał – zakład fryzjerski

ZPAV, który opłacałem przez wiele lat zażądał nagle opłat dla SAWP bo – jak mnie poinformował – zawarli ze sobą umowę. Teraz ZPAV pobiera opłaty również dla SAWP i uznał, że mam zapłacić te opłaty za cały okres współpracy ze ZPAV. Czy ktoś się spotkał z takim postawieniem sprawy??

OZZ, STOART, ZPAV – opłaty wsteczne

Organizacji mających prawo do pobierania opłat za odtwarzanie muzyki w lokalu – tzw. Publiczne odtwarzanie muzyki jest w Polsce 7 (siedem!) – OZZ, STOART, SAWP, ZASP, SFP, ZPAV, etc. Każda z nich pobiera średnio ok. 100 zł miesięcznie. To daje razem siedemset zł na miesiąc, a rocznie… ponad osiem tysięcy zł! Jeśli te opłaty naliczone nam zostaną za kilka lat wstecz to kwoty zrobią się niebotyczne. I to wszystko jest całkowicie zgodne z prawem.

Na te wszystkie problemy jest rozwiązanie. Można skorzystać z licencji firmy, która posiada odpowiednie prawa autorskie do oferowanych utworów i nie będziemy musieli już wiązać się z jakąkolwiek organizacją typu OZZ, STOART, ZPAV, SAWP etc.

Jedną z największych firm na rynku – posiada najlepszą muzykę, tysiące utworów – jest Publicmusic. Licencja Publicmusic zwalnia z opłat dla jakiejkolwiek organizacji typu OZZ, STOART, SAWP, ZPAV, ZASP, etc.

 

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl

Muzyka, piosenki, radio bez opłat  STOART, ZPAV, SAWP, ZASP - bez praw autorskich!

Muzyka, piosenki, radio, klipy/filmy/mp4 bez opłat  STOART, ZPAV, SAWP, ZASP - bez praw autorskich! Muzyka niezależna dla firm, do sklepu, restauracji, w galeriach handlowych wolna/zwolniona od opłat! Licencja na muzykę, piosenki, filmy, etc. Sprawdź cennik! Niskie opłaty lub za darmo!

 

 

Muzyka zwolniona z opłat za publiczne odtwarzanie - bez kosztów organizacji TYPU STOART, ZPAV i innych

Muzyka piosenki radio bez oplat ZAIKS STOART ZPAV SAWP ZASP bez praw autorskich

Każdy prowadzący działalność chce aby w jego właśnie lokalu klienci czuli się jak najlepiej. Żeby w jego lokalu panowała przyjemna atmosfera, żeby klienci chętnie w nim przebywali i chcieli jak najczęściej do niego wracać, a co za tym idzie kupować towary lub usługi w nim serwowane. Jednym z ważniejszych elementów decydującym o atmosferze w danym miejscu jest  dobra muzyka. Muzyka obecnie towarzyszy nam wszędzie, muzykę słyszymy w sklepie, w radio, w restauracji, w galeriach handlowych, pubie, kawiarni, u fryzjera itp. itd. Praktycznie nie ma miejsca gdzie nie towarzyszyłaby nam muzyka. Dlatego prowadząc działalność gospodarczą koniecznie musimy zadbać o to aby w naszym lokalu w tle była słyszalna muzyka. Wydawałoby się nic prostszego. Wystarczy włączyć radio, jakieś płyty CD lub piosenki ściągnięte z internetu. Niestety tutaj czeka nas zaskoczenie bo publiczne odtwarzanie muzyki w sklepie, restauracji, czy jakimkolwiek innym miejscu publicznym obłożone jest opłatami za tzw. publiczne odtwarzanie muzyki. Z tego tytułu pobierają w Polsce opłaty organizacje praw autorskich: ZAIKS, STOART, ZPAV, SAWP, ZASP. Każda z tych organizacji ma prawo pobierać opłaty niezależnie i dlatego trzeba płacić sumę wszystkich opłat dla wszystkich organizacji. Pamiętajcie, jeśli włączycie w swoim lokalu muzykę z radia, TV, internetu, to wiąże się to bezwzględnie z koniecznością odprowadzania opłat dla organizacji praw autorskich za publiczne odtwarzanie muzyki.

 

NASZA OFERTA

Jak wygląda nasza oferta? – muzyka, piosenki, radio, klipy/filmy/mp4 bez opłat dla jakiejkolwiek organizacji - bez praw autorskich. Utwory royalty free.

Muzyka bez ZAIKS STOART ZPAV SAWP ZASP

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, a prawdopodobnie również w Europie, która posiada prawa autorskie do wszystkich oferowanych utworów i nikt inny nie ma prawa do pobierania opłat za naszą własność. Dlatego możemy udzielać dowolnych licencji na publiczne odtwarzanie muzyki. Oferujemy radio bez opłat dla jakichkolwiek tego typu organizacji. Mamy w swojej ofercie kilkanaście tysięcy piosenek bez opłat autorskich, piosenek bez praw autorskich dla jakichkolwiek organizacji praw autorskich. Najbogatsza oferta na rynku royalty free, najlepsza muzyka i piosenki bez praw autorskich! Do tego wszystkiego nasze ceny są najniższe, jesteśmy najtańsi w Polsce. Cena płyty CD to tylko 4 zł. W naszym radiu internetowym  jest tak dużo muzyki, że przesłuchanie wszystkich piosenek może zając pół roku bez powtórzenia utworu. Jest wiele stacji do wyboru od stacji spokojnych – Chillout, Restaurant, przez stacje Shop, Pub do Fitness. Oferujemy też osobną stację Christmas, bardzo obleganą przez naszych słuchaczy na święta.

W celu przetestowania naszego radia internetowego proszę przesłać nam swój adres email, a wyślemy dostęp na dziesięć dni zupełnie bezpłatnie.

Do niedawna jeszcze przeszkodą do puszczania piosenek w Twoim lokalu były licencje i wysokie opłaty. Dziś już nie ma tego problemu. Przedmiotem naszej oferty jest muzyka bez praw autorskich, która jest zwolniona z opłat dla jakichkolwiek organizacji praw autorskich. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów!

 

Czym się wyróżniamy?

Przede wszystkim jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy. W naszym składzie znajdują się specjaliści, którzy posiadają ponad 20-letnie doświadczenie w branży. Zespół Publicmusic tworzą m.in. wydawcy płyt CD, którzy doskonale znają się na prawnych aspektach publicznego odtwarzania muzyki zwolnionej od kosztów autorskich.

Nasze radio internetowe bez licencji i tym samym radio bez opłat za publiczne odtwarzanie wyróżnia się nie tylko świetną jakością, ale również niską ceną. A przy zakupie muzyki na nośnikach typu CD/pendrive, koszt jednego albumu muzycznego to tylko 4 zł.

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług, nie ma nic prostszego! Nasza muzyka bez opłat autorskich, bez opłat dla organizacji autorskich może dotrzeć do Ciebie poprzez nasze radio internetowe lub na pendrive, płycie CD oraz na naszych serwerach, z których samodzielnie będziesz mógł ją pobrać. Do wszystkich udostępnianych w naszym radiu piosenek bez praw autorskich i tym samym bez opłat dla organizacji autorskich posiadamy sami odpowiednie prawa autorskie, dzięki czemu ich publiczne odtwarzanie jest legalne.Muzyka bez licencji STOART, ZPAV i innych organizacji, bez opłat za publiczne odtwarzanie -  (Royalty Free)

Muzyka bez ZAIKS STOART dla firm do sklepu restauracji w galeriach handlowych wolnazwolniona od oplat Licencja na muzyke piosenki filmy cennik za darmo

W naszej ofercie znajduje się różnorodna muzyka bez praw autorskich jakichkolwiek organizacji. W radiu dostępne są utwory bez licencji z wielu różnych gatunków, takich jak m.in. latino, smooth jazz, chillout, disco czy pop. Sezonowo proponujemy również świąteczne składanki utworów zwolnionych z opłat STOART i ZPAV i innych tego typu organizacji. Ponieważ zapewniamy muzykę w różnych stylach, w naszym radiu coś dla siebie znajdzie każdy meloman. To oczywiste, że inne piosenki nadają się do publicznego odtwarzania w galerii handlowej, a inne w barze – właśnie dlatego nasza oferta jest tak zróżnicowana i szeroka.

Chcesz mieć pewność, że udostępniana przez nasze radio internetowe muzyka bez licencji przypadnie do gustu Tobie oraz Twoim gościom? Dajemy Ci możliwość wypróbowania radia przez kilka dni! Aby skorzystać z tej opcji skontaktuj się z naszą firmą drogą mailową – wyślemy Ci login testowy, dzięki któremu upewnisz się, czy nasza muzyka bez praw autorskich i muzyka zwolniona z opłat dla jakiejkolwiek organizacji spełnia Twoje oczekiwania.

Nasze radio bez opłat autorskich STOART i ZPAV i innych organizacji działa zarówno poprzez przeglądarkę, jak i dzięki aplikacji pobranej na komputer, komórkę lub tablet. Zachęcamy do przesłuchania naszych utworów bez opłat, które znajdują się na tej stronie. Jeżeli preferujesz konkretny gatunek, daj nam znać – nasi specjaliści przygotują dla Ciebie spersonalizowaną składankę najlepszych piosenek bez licencji.

Na tej stronie prezentujemy oczywiście tylko wybrane, przykładowe ale najbardziej reprezentatywne utwory. W naszych stacjach radiowych znajdziecie Państwo tysiące następnych utworów.

Można też podać nam styl (style) muzyki, które Państwu odpowiadają, a nasi specjaliści dobiorą w tym stylu odpowiednią dla Państwa "pętlę odtwarzania". Ponieważ wszystkie prawa do naszych utworów w całości posiada nasza firma, odtwarzanie naszej muzyki zwalnia z jakichkolwiek opłat na rzecz jakiejkolwiek organizacji ochrony praw autorskich np. STOART, SAWP, ZPAV, ZASP etc. Jeśli zatem szukasz muzyki do sklepu, restauracji, w galeriach handlowych - właśnie znalazłeś. Licencja na muzykę, najlepsze piosenki bez opłat i bez problemów? Zapraszamy.

 

Muzyka, piosenki, radio, filmy bez STOART, ZPAV, SAWP, ZASP. Muzyka bez praw autorskich dla firm, do sklepu, restauracji, w galeriach handlowych wolna/zwolniona od opłat! Licencja na muzykę, piosenki, filmy, etc. Sprawdź cennik! Niskie opłaty lub za darmo!