Organizujecie Wesele? Uważajcie na OZZ!


2016-04-15

Jakiś czas temu w internecie pojawiły się informacje o tym że OZZ kontroluje podkarpackie wesela. Więcej tutaj: http://bit.ly/1j2Qlql Warto do sprawy wrócić bo OZZ potwierdził że takie kontrole pojawiają się w całym kraju, a w chwili obecnej rozpoczyna się sezon na wesela w lokalach i warto byłoby przyjrzeć się sprawie.

 

Kto ponosi odpowiedzialność za publiczne odtwarzanie muzyki w trakcie wesela? Teoretycznie powinien się tym zając organizator wesela, lokal w którym muzyka będzie odtwarza bądź w ostateczności zespół / dj który jest u ostatni w łańcuchy publicznego odtwarzania muzyki. Jednak jak pokazuje doświadczenie jeśli żaden z wcześniejszych bytów nie uiści opłat OZZ, organizacja ta może zgłosić się do Państwa Młodych ze stosownym rachunkiem.

Organizujecie Wesele? Uważajcie na OZZ!

Jak to wygląda w praktyce? Czy ktoś z OZZ wpadnie na wesele i zacznie zadawać pytania o licencje? Teoretycznie może bo pozwala na to prawo, w praktyce pracownicy OZZ informują, że starają się tak nie działać. Sprawdzają gdzie odbywają się imprezy weselne i kontaktują się z lokalami i muzykami po zakończonych uroczystościach, jeśli żaden z nich nie uiszczał opłat OZZ, odpowiedzialność spada na młodą parę.

 

Więc pamiętajcie żeby sprawdzić to przed samą uroczystością i wyegzekwować prawo od orkiestry, zespołu czy właściciela lokalu w którym wesele się odbywa. Kolejna opcja to prostu skorzystanie z naszych usług, możemy zapewnić muzykę na samo tylko wesele, udostępniając na przykład radio internetowe bądź muzykę do pobrania. Oczywiście wszystko bez OZZ, całkowicie legalnie ponieważ to my posiadamy prawa do wszystkich naszych utworów.

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl