Nie płać ZAIKS podczas EURO 2016 i Olimpiady w Rio 2016

Witamy. Staramy się na naszym blogu poruszać te tematy, które aktualnie są na topie i o których aktualnie najwięcej się mówi. W chwili obecnej głównym tematem w naszym kraju są Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej odbywające się tym razem we Francji czyli Euro 2016. Gra tam oczywiście nasza reprezentacja, której gorąco kibicujemy i liczymy jak zwykle … na finał.

Na naszym profilu na Facebooku, mogliście przeczytać ciekawy artykuł o tym, że jeśli zdecydujecie się na publiczne odtwarzanie meczów Euro 2016 (przy czym publiczne tzn. więcej niż 5 osób w pomieszczeniu, np. w pracy) to musicie zapłacić stosowną opłatę Polsatowi. Czy się to komuś podoba czy nie, Polsat ma do tego pełne prawo bo wykupił prawa do transmisji meczy w naszym kraju i ma możliwość odsprzedawania ich dalej.

Sam artykuł na ten temat znajdziecie na portalu natemat, dokładnie w tym miejscu. Wszystko w przypadku publicznego odtwarzania meczy rozbija się o metraż i tak w jednym z dużych miast koszty puszczania meczów w strefie kibica wyceniono na ponad 250 tysięcy złotych.

Dlaczego o tym piszemy? Ze zwykłej troski i w celach informacyjnych, ktoś może wpaść na pomysł by w swoim lokalu puszczać transmisje meczów, ale nie załatwi stosownych zezwoleń od Cyfrowego Polsatu i potem może liczyć się ze sporymi karami, które są jak najbardziej legalne i nie da się od nich uciec. Przypominamy również, że publiczne odtwarzanie stacji telewizyjnych, a co ważniejsze – w przypadku naszej firmy i działalności – muzyki również trzeba płacić dodatkowo.

pexels-photo-54567-large

Zetknęliśmy się już w internecie z opiniami, że skoro opłaca się licencję na mecze to można bez przeszkód nadawać w swoim lokalu programy muzyczne czy radiowe. Nic bardziej mylnego. Za każde dodatkowe publiczne odtwarzanie muzyki należy opłacić ZAIKS, STOART czy ZPAV. W zależności ile organizacji się o daninę upomni. JEDYNYM, podkreślamy JEDYNYM sposobem na uniknięcie opłat bądź kar od ZAIKS jest używanie utworów i dzieł, które nie są objęte prawem autorskim chronionym przez ZAIKS.

I tutaj ponownie pojawia się nasza firma. Publicmusic posiada własną bazę utworów, do których ZAIKS nie posiada żadnych praw i nie może rościć sobie od naszych klientów żadnych dodatkowych opłat czy nakładać kar. Posiadamy licencje na wszystkie nasze utwory, licencje które przekazujemy naszym klientom.

Jeśli szukacie muzyki, która będzie grała w trakcie Euro 2016 w waszym ogródku piwnym czy przed lokalem, niezależnie czy to pub, restauracja czy kawiarnia to musicie skorzystać z naszej oferty. W przeciwnym wypadku publiczne odtwarzanie radia może wiązać się z karami od ZAIKS. Nasza oferta jest sprofilowana pod klientów, udostępniamy nawet darmowo nasze internetowe stacje radiowe do testów, jeśli się Wam spodobają wykupujecie licencję, jeśli nie to po prostu rezygnujecie. Wszystko opisane jest na naszej stronie internetowej. Prócz tego posiadamy wiele utworów i stacji radiowych podzielonych tematycznie i gatunkowo, więc nie będzie problemu by pomóc z wyborem muzyki bez ZAIKS do Państwa lokalu.

Jeśli trafiłeś na tego bloga, oznacza to że szukasz muzyki bez ZAIKS do publicznego odtwarzania w swojej firmie.

Niezależnie czy to kawiarnia, restauracja, salon fryzjerski, kosmetyczny, gabinet lekarski, sklep czy biuro,

odpowiednią muzykę bez konieczności opłacania ZAIKS znajdziesz w naszym sklepie internetowym:

WWW.PUBLICMUSIC.PL.

Gdzie będziecie mogli również przesłuchać wszystkie nasze utwory.