Muzyka bez OZZ w sklepie odzieżowym


2016-02-17

Pisaliśmy już o tym jaką muzykę można wykorzystać w różnych typach działalności, dziś przyszedł czas na jedną z najpopularniejszych własnych działalności czyli sklep, lub też sklep odzieżowy. W obu tych przypadkach przyzwyczailiśmy się że z głośników przygrywa jakieś tło muzyczne, czasem znane, czasem mniej, tak naprawdę nie ma to znaczenia dla klienta. Najważniejsze jest by w lokalu nie panowała niezręczna cisza, a muzyka do sklepów bez OZZ, jest najbardziej opłacalna.

 

Dotyczy to szczególnie sklepów odzieżowych, gdzie często spędzamy dość sporo czasu, oglądamy ubrania, przeglądamy, porównujemy i w końcu przymierzamy. Sklep odzieżowy nie może puszczać non stop muzyki tanecznej, albo chilloutowej czy rockowej. W sklepie musi grać muzyka różnorodna, wieloraka gatunkowo, ponadprzeciętna, która stanowić będzie idealne tło muzyczne do zakupów, ale i nie specjalnie smutna.

 

Muzyka w sklepach bez OZZ musi być pozytywna, przeprowadzono wiele testów i badań, z których jasno wynika że w sklepach w których gra muzyka klienci chętniej kupują ubrania. Jednak jak zwykle bywa w takich chwilach pojawia się problem. Nie możemy swobodnie puszczać w swoich sklepach dowolnej muzyki z naszych płyt CD, odtwarzaczy mp3, komputerów, YouTuba, radia, telewizji czy radia internetowego.

Muzyka bez OZZ w sklepie odzieżowym

Jeśli zdecydujemy się na takie źródło muzyki wcześniej czy później w naszych progach pojawią się inspektorzy z OZZ, którzy po analizie, nałożą na nas karę, a następnie będą wymagać podpisania umowy, która polega na płaceniu podatków za publiczne odtwarzanie muzyki. Będzie to oczywiście zgodne z prawem i nikt nie ma co do tego wątpliwości. Jednak opłaty OZZ za publiczne odtwarzanie muzyki czy to w sklepie czy innym lokalu są wysokie, naliczane od metra kwadratowego powierzchni lokalu.

 

A nie zapominajmy (co często podkreślamy) o tym że po OZZie mogą zapukać inne organizacje (i przeważnie tak się dzieje) zarządzające prawami autorskimi jak STOART czy ZPAV. I one również mają prawo pobierać od nas opłaty, obok opłat OZZ.

 

Nasza firma proponuje muzykę bez OZZ, nie naliczamy opłat od metrażu, stosujemy prosty, stały przelicznik, w naszej ofercie znajdują się abonamenty, kupno płyt wypełnionych muzyką za jedyne 3 zł. Wszystko to kilkukrotnie obniża ceny odtwarzania muzyki w sklepie. Jednak dla sklepów które szukają muzyki bez OZZ polecamy nasze radio internetowe, gdzie gra różnorodna muzyka, wszystkie piosenki są w naszych rękach więc OZZ nie może od nich naliczać dodatkowych opłat. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Pomagamy również jeśli mają już Państwo problemy z OZZem!

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl