Mundial 2018, a opłat ZAIKS, STOART, ZPAV

Mundial 2018, a opłaty ZAIKS, STOART, ZPAV

Mundial 2018, a opłaty ZAIKS, STOART, ZPAV

Mundial 2018, a opłaty ZAIKS, STOART, ZPAV. Zbliżają się Mistrzostwa Świat w Piłce Nożnej, rozpoczęcie już 14 czerwca, Polacy swój pierwszy mecz rozegrają natomiast 19 czerwca. Dlaczego o tym piszemy? To chyba oczywiste. ZAIKS, STOART, ZPAV czyli standardowe dla nas tematu. Zacznijmy od początku.

Mundial to idealny czas dla posiadaczy kawiarni, restauracji, pubów, klubów, ogródków piwnych czy innych tego typu miejsc. Wówczas bowiem można wystawić telewizor i przyciągnąć klientów wspólnym oglądaniem meczy, niezależnie czy Polaków czy innych narodowości.

Jak do tego ma się standardowa licencja ZAIKS, STOART czy ZPAV? Nijak. To znaczy fakt że płacicie ZAIKS nie oznacza że możecie sobie za darmo puścić mecz dla swoich klientów. Za przykład niech posłużą Mistrzostwa Europy we Francji z 2016. Wówczas pełne prawa do transmisji posiadała telewizja Polsat, która wykupiła je za kilkadziesiąt milionów złotych. Oficjalna kwota nie jest znana

Mundial 2018, a opłat ZAIKS, STOART, ZPAV
Mundial 2018, a opłat ZAIKS, STOART, ZPAV

Mundial 2018, a opłaty ZAIKS, STOART, ZPAV

Wówczas jeśli chcieliśmy oglądać mecz Euro w pomieszczeniu gdzie było więcej niż 5 osób konieczne było uiszczenie właścicielowi praw kwoty 183 zł.  Niby niska opłata, jednak w przypadku lokalu o wielkości do 50 m2 właściciel kawiarni, pubu czy klubu musiał zapłacić 1250 zł, a przy 1000 m2 – 20 tys. zł brutto. Same koszty licencji dla strefy kibica w dużym mieście wyceniono na 246 tys. zł. Kwoty są więc ogromne, nie wiadomo jak sprawa wygląda w tym roku, ale kwoty są zapewne podobne.

A jak wygląda sytuacja z muzyką w strefie kibica, kawiarniach, pubach. Tutaj obowiązują już normalne zasady jak w przypadku zwykłego publicznego odtwarzania muzyki. Czyli jeśli decydujemy się na muzykę z radia czy telewizji musimy płacić wysokiego opłaty ZAIKS i często zostajemy zmuszeni do podpisania umowy z tymi organizacjami, które do tanich nie należą.

Oczywiście jeśli pomiędzy meczami nie chcecie dodatkowo płacić za ZAIKS, STOART czy ZPAV to wystarczy że skorzystacie z naszej oferty. Nasi pracownicy dopasują muzykę idealną ma Mundial, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji 2018.

 

Muzyka w biurze podróży bez ZAIKS