Jakie zmiany w ZAIKS w 2019 roku?


2022-08-24

Jakie zmiany w ZAIKS w 2019 roku? No właśnie, jak będzie wyglądał przyszły rok dla właścicieli firm pod względem OZZ. Czy ZAIKS wprowadza jakieś ważne zmiany? Jak wpłynie ACTA 2 na działalność firm, ZAIKS czy internetu w 2019 roku. Jak zwykle staramy się przewidzieć to na naszym blogu.

 

Oczywiście ZAIKS oraz inne organizacje OZZ jak STOART, ZPAV i SAWP nie przedstawiają swoich planów na dany rok w jakichś zestawieniach bądź dokumentach. Przeważnie po prostu kontynuują swoją politykę znaną od lat wprowadzając drobne korekty.

Jakie zmiany w ZAIKS w 2019 roku?

W tym roku dowiedzieliśmy się przykładowo że ZAIKS potrafi przepytywać Państwo młodych czy właścicieli restauracji odnośnie ich wielkiego święta. I po co? By sprawdzić na jakich zasadach i jaka była publicznie odtwarzana muzyka. Zapewne w 2019 roku ZAIKS zwiększy kontrole w tym segmencie gospodarki. Oczywiście nie jesteśmy od tego by oceniać słuszność takich decyzji. ZAIKS działa w granicy prawa, i póki prawo nie zostanie zmienione musi podejmować takie a nie inne decyzji.

 

Jakie zmiany w ZAIKS w 2019 roku? Co z ACTA 2? Jak wiadomo artykuł 11 i 13 zostały przyjęte, jednak proces legislacji ma zostać przyjęty dopiero na początku 2019 roku. Do tego czasu cisza. ZAIKS, STOART i ZPAV oczywiście opowiadają się za ACTA 2 jednak Google czy YouTube rozpoczęło właśnie kampanie informującą czym tak naprawdę mają być te ustawy i jak wpłyną na nasze życie w sieci. Zapewne spotkaliście się z takimi reklamami na filmikach Youtube chociażby.

 

Oczywiście artykuły te to większa kontrola treści w internecie, nie ma póki co mowy o szumnie zapowiadanych (przez krytyków) opłat za linki. Jednak wielu specjalistów i prawników jest do tych rozwiązań negatywnie nastawiona gdyż jest to właśnie pierwszy krok w stronę dość radykalnej kontroli internetu.

 

Nas ACTA2 nie dotyczy! Nasze usługi są i będą nadal konkurencyjne w porównaniu do ZAIKS, STOART czy ZPAV. Tylko u nas znajdziecie muzykę, którą możecie puszczać we własnej firmie niezależnie od metrażu czy typu działalności za kilkanaście złoty miesięcznie!