Imprezy z okazji Dnia Dziecka, uważajcie na ZAIKS

Imprezy z okazji Dnia Dziecka, uważajcie na ZAIKS.

Imprezy z okazji Dnia Dziecka, uważajcie na ZAIKS. Imprezy z okazji Dnia Dziecka to jedne z najczęściej organizowanych zabaw dla dzieci. Co roku w okolicy Dnia Dziecka w szkołach, przedszkolach czy nawet żłobkach organizowane są specjalne zabawy dla dzieci niezależnie od wieku. Czasami przyjeżdżają firmy organizujące zabawę z żywymi zwierzętami, czasami panie animatorki, a jeszcze indziej zabawę organizują same nauczycielki i przedszkolanki. Często firmy i organizacje te wykorzystują muzykę, do której prawa posiada ZAIKS i teoretycznie może pociągnąć do odpowiedzialności odpowiednie osoby.

Mówimy tutaj nie tyle o samych przedszkolach co o firmach organizujących zabawę dla dzieci przy muzyce. Przeważnie chodzi o Panie animatorki, które przyjeżdżają z własnym nagłośnieniem. Wśród muzyki bez ustalonych praw autorskich i własnych nagrań trafiają się również znane z radia i telewizji utwory, służące do zabaw tanecznych.

Imprezy z okazji Dnia Dziecka, uważajcie na ZAIKS.
Imprezy z okazji Dnia Dziecka, uważajcie na ZAIKS.

Imprezy z okazji Dnia Dziecka, uważajcie na ZAIKS.

Prawo jest nieubłagane, jeśli muzyka popularna jest publiczne odtwarzana, to ktoś musi za to zapłacić do ZAIKSu, jeśli tego nie zrobi grozi mu kara i podpisanie umowy na dłuższy okres czasu. A opłaty ZAIKS są naprawdę sporę, często obliczane na bazie powierzchni danego lokalu. Co przy wielkości szkół bądź przedszkoli niepublicznych może być sporym kosztem. Jak tego uniknąć?

Pamiętać o korzystaniu z muzyki, której nie ma w bazie ZAIKS. Nie polecamy jednak pobierania z internetu jakichś darmowych utworów. Pamiętajcie że nic nie jest darmowe. Pobierając z internetu „darmową” muzykę, możecie pobrać jakiś mniej popularny utwór, mniej popularnego artysty, który jednak do ZAIKS wchodzi i problemy gotowe.

Na szczęście istnieją firmy jak Publicmusic, która posiada własne zestawy muzyczne, pracowników, którzy pomagają w wyborze muzyki oraz kilkanaście tysięcy utworów, do których prawa autorskie posiadamy. Dlatego polecamy swoje usługi, jeśli w najbliższej przyszłości planujecie publicznie odtwarzać muzykę.

Muzyka w biurze podróży bez ZAIKS

Jeśli trafiłeś na tego bloga, oznacza to że szukasz muzyki bez ZAIKS do publicznego odtwarzania w swojej firmie.

Niezależnie czy to kawiarnia, restauracja, salon fryzjerski, kosmetyczny, gabinet lekarski, sklep czy biuro,

odpowiednią muzykę bez konieczności opłacania ZAIKS znajdziesz w naszym sklepie internetowym:

WWW.PUBLICMUSIC.PL.

Gdzie będziecie mogli również przesłuchać wszystkie nasze utwory.