Imprezy z okazji Dnia Dziecka, uważajcie na OZZ


2018-05-07

Imprezy z okazji Dnia Dziecka, uważajcie na OZZ. Imprezy z okazji Dnia Dziecka to jedne z najczęściej organizowanych zabaw dla dzieci. Co roku w okolicy Dnia Dziecka w szkołach, przedszkolach czy nawet żłobkach organizowane są specjalne zabawy dla dzieci niezależnie od wieku. Czasami przyjeżdżają firmy organizujące zabawę z żywymi zwierzętami, czasami panie animatorki, a jeszcze indziej zabawę organizują same nauczycielki i przedszkolanki. Często firmy i organizacje te wykorzystują muzykę, do której prawa posiada OZZ i teoretycznie może pociągnąć do odpowiedzialności odpowiednie osoby.

 

Mówimy tutaj nie tyle o samych przedszkolach co o firmach organizujących zabawę dla dzieci przy muzyce. Przeważnie chodzi o Panie animatorki, które przyjeżdżają z własnym nagłośnieniem. Wśród muzyki bez ustalonych praw autorskich i własnych nagrań trafiają się również znane z radia i telewizji utwory, służące do zabaw tanecznych.

Imprezy z okazji Dnia Dziecka, uważajcie na OZZ

Imprezy z okazji Dnia Dziecka, uważajcie na OZZ.

 

Prawo jest nieubłagane, jeśli muzyka popularna jest publiczne odtwarzana, to ktoś musi za to zapłacić do OZZu, jeśli tego nie zrobi grozi mu kara i podpisanie umowy na dłuższy okres czasu. A opłaty OZZ są naprawdę sporę, często obliczane na bazie powierzchni danego lokalu. Co przy wielkości szkół bądź przedszkoli niepublicznych może być sporym kosztem. Jak tego uniknąć?

 

Pamiętać o korzystaniu z muzyki, której nie ma w bazie OZZ. Nie polecamy jednak pobierania z internetu jakichś darmowych utworów. Pamiętajcie że nic nie jest darmowe. Pobierając z internetu „darmową” muzykę, możecie pobrać jakiś mniej popularny utwór, mniej popularnego artysty, który jednak do OZZ wchodzi i problemy gotowe.

 

Na szczęście istnieją firmy jak Publicmusic, która posiada własne zestawy muzyczne, pracowników, którzy pomagają w wyborze muzyki oraz kilkanaście tysięcy utworów, do których prawa autorskie posiadamy. Dlatego polecamy swoje usługi, jeśli w najbliższej przyszłości planujecie publicznie odtwarzać muzykę.

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl