Druga strona opłaty reprograficznej


2015-06-14

ZAIKS ostatnimi czasu bardzo mocno stara się popularyzować i zmienić nastawienie społeczeństwa do głośnej i kontrowersyjnej ustawy reprograficznej od wolnych nośników. Sprawę tą już opisywaliśmy na naszym blogu, jednak wracamy do sprawy za sprawą nowo otwartego portu ZAIKSu http://www.czystenosniki.pl/ Portal ten mówi nam że możemy kopiować posiadane przez nas utwory na własny użytek i użytek rodziny, a więc powinniśmy dać coś w zamian artystom, którzy teoretycznie tracą na każdym tablecie i smartfonie.

 

Widzicie pewien brak logiki? Oczywiście, ale to nie koniec. Opłata reprograficzna to w skrócie opłata od wolnych nośników, czyli nowy podatek nałożony na smartfony i tablety, które przyniosą kolejną podwyżkę cen tych urządzeń, mimo że w naszym kraju te urządzenia są kilkukrotnie droższe niż za granicą.

Druga strona opłaty reprograficznej

Dziennik Internautów dotarł do filmu na którym popularni artyści bronią opłaty reprograficznej mimo że jej nie rozumieją do końca, przynajmniej takie można odnieść wrażenie. A sama akcja najpierw nawołuje do kopiowania swoich utworów na wszystkie urządzenia bo mamy do tego prawo, ale jednocześnie musimy zapłacić bo umieszczanie utworów na smartfonach jest w chwili obecnej nielegalne.

 

Ciekawi nas również ile pieniędzy z funduszy ZAIKSu zostało wyłożonych na tą akcję i stronę internetową, które mają przekonać wszystkich że opłata reprograficzna jest potrzebna i wcale nie wpłynie na podwyżkę sprzętu elektronicznego.

Wielu klientów uważa to również nową opłatę za niesprawiedliwą bo smartfon służy im do wysyłania smsów, maili, dzwonienia czy przeglądania internetu, a nie słuchania muzyki.

 

źródła:

http://www.czystenosniki.pl/

http://di.com.pl/artysci-nie-rozumieja-oplaty-reprograficznej-ale-jej-bronia-52042

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl