Dlaczego muzyka z Publicmusic nie potrzebuje opłat ZAIKS

Dlaczego muzyka z Publicmusic nie potrzebuje opłat ZAIKS

Dlaczego muzyka z Publicmusic nie potrzebuje opłat ZAIKS. No właśnie, jak to jest? Jeśli puścicie w swojej firmie, lokalu czy gdziekolwiek prowadzicie biznes muzykę to będziecie musieli płacić ZAIKS, a potem często STOART, ZPAV czy SAWP. Dlaczego zatem nie musicie płacić tych opłat jeśli kupicie muzykę od nas, lub zdecydujecie się na niski około 20 zł abonament z naszej oferty? Odpowiedź jest prosta i dowiecie jej się z dalszej części tekstu.

Wszystko rozbija się o prawa autorskie do danego utworu. ZAIKS zarządza prawa artystów, którzy do niego się zgłosili lub wytwórni fonograficznych, które nadzór nad prawami do muzyki przekazały do ZAIKS. Podobnie jak inne organizacji jak STOART, ZPAV czy SAWP. Wszystkie one zarządzają prawa autorskimi twórców i działają niezależnie. Więc to zapłacicie ZAIKS nie oznacza, że po swoją dolę nie zgłosi ZPAV i STOART. Nie raz już słyszeliśmy takie komentarze naszych nowych klientów. Myśleli że płacąc ZAIKS wszystko jest ok, dopóki nie okazało się również trzeba płacić innym podmiotom.

Dlaczego muzyka z Publicmusic nie potrzebuje opłat ZAIKS
Dlaczego muzyka z Publicmusic nie potrzebuje opłat ZAIKS

Dlaczego muzyka z Publicmusic nie potrzebuje opłat ZAIKS

Muzyka, którą posiadamy my, nasza firma, jest w pełni legalna. Wykonywana przez nas lub współpracujących z nami artystów. Posiadamy do niej pełne i wyłączne prawa. Dlatego mamy pewność że nikt, żaden ZAIKS nie zgłosi się do naszych klientów. I nigdy się nie zgłosił. To znaczy pojawiają się losowe kontrole ale spowodowane jest to tym że ZAIKS nie wie gdzie mają lokale osoby korzystające z naszych usług. W przypadku kontroli nasz klient pokazuje stosowny certyfikat zakupu, legalności oraz umowę z naszą firmą.

Wówczas kontrola ZAIKS dobiega końca. Panowie wiedzą bowiem, że nie ma sensu sprawdzać właściciela firmy. Czasami spotykamy się z takimi rozwiązaniami, że klienci sami pobierają jakąś muzykę z internetu opatrzoną  komentarzem 'darmowa'. Nic nie jest darmowe w internecie tak naprawdę. Często ratowaliśmy klientów, którzy wyszli z takim pomysłem i potem bardzo się zdziwili gdy ZAIKS zapukał do ich drzwi. Po testach okazało się że muzyka wcale nie była darmowa. Z naszą muzyką nigdy nic takiego nie miało miejsca i nigdy mieć nie będzie.

Jeśli trafiłeś na tego bloga, oznacza to że szukasz muzyki bez ZAIKS do publicznego odtwarzania w swojej firmie.

Niezależnie czy to kawiarnia, restauracja, salon fryzjerski, kosmetyczny, gabinet lekarski, sklep czy biuro,

odpowiednią muzykę bez konieczności opłacania ZAIKS znajdziesz w naszym sklepie internetowym:

WWW.PUBLICMUSIC.PL.

Gdzie będziecie mogli również przesłuchać wszystkie nasze utwory.