Dlaczego muzyka z Publicmusic nie potrzebuje opłat OZZ


2018-01-04

Dlaczego muzyka z Publicmusic nie potrzebuje opłat OZZ. No właśnie, jak to jest? Jeśli puścicie w swojej firmie, lokalu czy gdziekolwiek prowadzicie biznes muzykę to będziecie musieli płacić OZZ, a potem często STOART, ZPAV czy SAWP. Dlaczego zatem nie musicie płacić tych opłat jeśli kupicie muzykę od nas, lub zdecydujecie się na niski około 20 zł abonament z naszej oferty? Odpowiedź jest prosta i dowiecie jej się z dalszej części tekstu.

 

Wszystko rozbija się o prawa autorskie do danego utworu. OZZ zarządza prawa artystów, którzy do niego się zgłosili lub wytwórni fonograficznych, które nadzór nad prawami do muzyki przekazały do OZZ. Podobnie jak inne organizacji jak STOART, ZPAV czy SAWP. Wszystkie one zarządzają prawa autorskimi twórców i działają niezależnie. Więc to zapłacicie OZZ nie oznacza, że po swoją dolę nie zgłosi ZPAV i STOART. Nie raz już słyszeliśmy takie komentarze naszych nowych klientów. Myśleli że płacąc OZZ wszystko jest ok, dopóki nie okazało się również trzeba płacić innym podmiotom.

Dlaczego muzyka z Publicmusic nie potrzebuje opłat OZZ

Muzyka, którą posiadamy my, nasza firma, jest w pełni legalna. Wykonywana przez nas lub współpracujących z nami artystów. Posiadamy do niej pełne i wyłączne prawa. Dlatego mamy pewność że nikt, żaden OZZ nie zgłosi się do naszych klientów. I nigdy się nie zgłosił. To znaczy pojawiają się losowe kontrole ale spowodowane jest to tym że OZZ nie wie gdzie mają lokale osoby korzystające z naszych usług. W przypadku kontroli nasz klient pokazuje stosowny certyfikat zakupu, legalności oraz umowę z naszą firmą.

 

Wówczas kontrola OZZ dobiega końca. Panowie wiedzą bowiem, że nie ma sensu sprawdzać właściciela firmy. Czasami spotykamy się z takimi rozwiązaniami, że klienci sami pobierają jakąś muzykę z internetu opatrzoną komentarzem 'darmowa’. Nic nie jest darmowe w internecie tak naprawdę. Często ratowaliśmy klientów, którzy wyszli z takim pomysłem i potem bardzo się zdziwili gdy OZZ zapukał do ich drzwi. Po testach okazało się że muzyka wcale nie była darmowa. Z naszą muzyką nigdy nic takiego nie miało miejsca i nigdy mieć nie będzie.

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl