Darmowa muzyka z internetu bez ZAIKS do odtwarzania w firmie.

Zacznijmy od tegom że nie istnieje darmowa muzyka, którą można publicznie odtwarzać w miejscu pracy, lokalu użytkowym czy jakimkolwiek innym miejscu typowo zarobkowym. Często nasi nowi klienci tłumaczą się, że ZAIKS zaczął kontrole w ich firmie i nałożył kary a przecież oni swoją muzykę znaleźli w internecie jako darmową muzykę. I tutaj pojawia się problem. Nie da się jednoznacznie zweryfikować, która muzyka jest darmowa, a która po prostu mało znana i stąd uznawana za darmową.

Załóżmy taką sytuację. Klient znajduje utwory w internecie oznaczone jako darmowe i publicznie odtwarza w swojej firmie, gabinecie lekarskim, salonie  fryzjerskim, restauracji, sklepie czy kawiarni. Wszystko jest pięknie i bez problemów, do czasu czyli do kontroli ZAIKS, która prędzej czy później do Was zawita, to pewne. ZAIKS, STOART, ZPAV czy inne tego typu organizacje działa na korzyść twórców, jednak nie można ukrywać że utrzymują się z części danin, dlatego w ich interesie jest by do Was przyjść i sprawdzić legalność odtwarzanej muzyki.

Podczas kontroli okazuje sięm że utwory znajdują się w bazach danych ZAIKS, która ma do nich pełne prawa, a nasz klient o tym nie wiedział bo dał się nabrać na chwytliwe hasło w internecie i łatwy ‚zysk’. Kary zostaną nałożone i nie ma od tego odwrotu. Wierzcie nam, ZAIKS ma naprawdę ogromne pokrycie i rozeznanie jeśli chodzi o utwory do których prawa posiada i nie będziecie w stanie się wykręcić naiwnym tłumaczeniem, że znaleźliście muzykę w internecie.

Dlatego należy uznać że darmowa muzyka nie istnieje, bo znalezienie jej jest naprawdę trudne i nie warte zachodu, ponadto zawsze istnieje ryzyko, że muzyka darmowa nie jest i wtedy czekają nas kary z ZAIKS. W naszej firmie muzyka do publicznego odtwarzania czy muzyka do firm również nie jest darmowa. Pobieramy opłaty za pojedyncze utwory bądź opłaty abonamentowe za radio internetowe.

Jest jednak ogromna różnica na plus pomiędzy nami, a muzyką darmową z internetu i muzyką popularną do której prawa posiada ZAIKS. Od tej pierwszej jesteśmy lepsi o tyle, że posiadamy wszelkie możliwe prawa do posiadanych przez nas utworów. Każdy nas klient otrzymuje certyfikat legalności i posiadania przez nas praw autorskich do wszystkich utworów w naszej ofercie. Działamy na rynku już od wielu lat i nigdy nie było problemu na linii: nasi klienci – ZAIKS. To również jest potwierdzeniem naszych słów.

A w czym jesteśmy lepsi od ZAIKS, STOART czy ZPAV? W cenie i przejrzystości oferty. Pod względem opłat za publiczne odtwarzanie muzyki nasze opłaty są kilkukrotnie niższe, a ponadto wszystko jest jasne i przejrzyste. Wiecie za co płacicie, w jakiej ilości i od czego zależy opłata. Dodatkowo możecie dokładnie sprecyzować jaki gatunek muzyczny Was interesuje i jaka forma przekazania muzyki: pendrive, płyta, radio internetowe itd.

Dlatego pamiętajcie, darmowa muzyka z internetu to mit, lepiej wybrać tańszą ofertę konkurenta ZAIKS czyli nas, Publicmusic, firmę, która na rynku jest już od wielu lat.