Czy można uniknąć opłat ZPAV, STOART czy innych organizacji pobierających opłaty za publiczne odtwarzanie muzyki?


2022-12-14

Publiczne odtwarzanie utworów muzycznych szerszej publiczności, a także możliwość ich udostępniania w wybranym przez siebie czasie oraz miejscu jest objęte pewnymi ograniczeniami. Warto wiedzieć, że autorowi wybranego utworu należy się odpowiednie wynagrodzenie. W przypadku, gdy odtwarzamy muzykę w lokalu, np. sklepie, lokalu czy zakładzie fryzjerskim, jesteśmy zobligowani do rozliczenia się z autorem. Najczęściej wykonawców utworów muzycznych reprezentują stowarzyszenia, które zajmują się pobieraniem opłat w ich imieniu. Do najbardziej znanych należą: OZZ, ZPAV, STOART oraz SAWP. Konieczność wypłacenia autorom utworów muzycznych wynagrodzenia jest uzasadniona ustawą o prawie autorskim, a także prawach pokrewnych.

OZZ, ZPAV i STOART – co to takiego? 

OZZ to Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych, który jest wpisany do Krajowego Rejestru pod formą prawną stowarzyszenia. Zajmuje się ochroną praw autorskich do utworów muzycznych, jak i utworów słowno-muzycznych w przypadku wykonawców, którzy podpisali odpowiednią umowę dotyczącą przedstawicielstwa. Zebrane przez OZZ opłaty są przekazywane autorom po wcześniejszym odjęciu od nich wynagrodzenia stowarzyszenia. Z kolei ZPAV to Związek Producentów Audio Video - firma ma na celu ochronę biznesowych i komercyjnych interesów członków. Z usług ZPAV mogą korzystać producenci płyt CD oraz filmów, którzy przed laty sprzedali swoje produkty i chcą pobierać opłaty za ich publiczne odtwarzanie. Aktualnie opłaty pobiera w jego imieniu STOART.

 

Czy można ominąć opłaty ZPAV, STOART? 

Prawo do pobierania opłat wynosi aż do 50 lat od wydania płyty i nic nie wskazuje na to, aby wspomniany czas miał ulec zmniejszeniu, lecz wyłącznie przedłużeniu. Zgodnie z polskim prawem autorskim i pokrewnym opłaty na ZPAV, STOART się należą, pomimo tego, że członkowie firmy nie są artystami wykonującymi utwory, jednie ich producentami. Jeżeli korzystamy z odtwarzania muzyki z płyt CD w miejscach publicznych nic nie zwolni nas od konieczności poniesienia należnych opłat. Chyba, że otrzymamy odpowiednią licencję od właściciela praw autorskich autora, wykonawcy i producenta płyty.

Czy nie można uniknąć opłat związanych z OZZ? 

Sprawa z płaceniem tantiem dla OZZ jest niezwykle podobna do omijania wpłat dla ZPAV, jednakże w tym przypadku mowa jest o stowarzyszeniu, które reprezentuje konkretnych autorów utworów muzycznych. OZZ zajmuje się również pobieraniem opłat w imieniu twórców niezrzeszonych, jednakże tylko w przypadku, gdy nie wyrazili oni w tej kwestii żadnego stanowiska. Są wprawdzie utwory, które zostały stworzone przez autorów bardzo dawno i ich prawa autorskie już wygasły. Wówczas nie musimy płacić opłat autorskich. Jednak musimy pamiętać, że tak stare utwory mają małą wartość dla publicznego odtwarzania muzyki w sklepach bo trudno sobie wyobrazić muzykę biesiadną w eleganckim sklepie. Muzyka klasyczna zaś choć ma wielkie walory artystyczne nie nadaje się do sklepów ze względu na jej bardzo zmienną ekspresję, zmienną głośność. Dodatkowo wiele osób nie akceptuje muzyki poważnej jako zbyt trudnej muzycznie.W przypadku zatem publicznego odtwarzania muzyki nie można uniknąć płacenia opłat autorskich, chyba że mamy odpowiednią licencję od samego autora lub właściciela majątkowych praw autora.

Czy można uniknąć opłat ZPAV, STOART czy innych organizacji pobierających opłaty za publiczne odtwarzanie muzyki?

Dlaczego warto skorzystać z oferty Publicmusic? 

Nasza firm a posiada w swoim repertuarze tysiące utworów, do których posiadamy na wyłączność wszystkie prawa autorskie. Możemy też udzielać odpowiednich licencji na publiczne odtwarzanie naszych utworów. Wówczas po uzyskaniu takiej licencji nie trzeba już płacić żadnych opłat dla jakiejkolwiek organizacji ochrony praw autorskich. Skorzystanie z oferty Publicmusic, umożliwia publiczne odtwarzanie utworów, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Wszelkie prawa do sprzedawanych utworów przysługują naszej firmie, dlatego nie musisz przejmować się opłacaniem składek i podpisywaniem umów ze stowarzyszeniami. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne formy odtwarzania muzyki: płyty CD, odtwarzacze mp3, a także bezpośrednie łącze z radiem internetowym. W naszej firmie pracują psychologowie oraz muzykologowie, którzy dobiorą odpowiednie dźwięki do Twojego biznesu, dzięki czemu Twoi klienci będą czuć się zrelaksowani i osiągną odpowiedni komfort psychiczny. Korzystając z oferty Publicmusic, otrzymujesz szeroki repertuar muzyczny, który może być dostosowany do prywatnych i biznesowych potrzeb Twojego przedsiębiorstwa, a to wszystko w atrakcyjnych cenach.

 

Dla każdego klienta Publicmusic oferta jest dostosowywana indywidualnie, dzięki czemu każdy wybierze opcję, która najbardziej sprzyja profilowi jego działalności, jak również wysokości poniesionych kosztów. Dostępna jest możliwość subskrypcji na miesiąc, trzy miesiące, rok, a także na dwa lata – zyskujesz w niej aż dziesięć stacji radiowych, zniżki na zakup płyt CD, jak również nieograniczoną ilość muzyki! 

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl

Muzyka, piosenki, radio bez opłat  STOART, ZPAV, SAWP, ZASP - bez praw autorskich!

Muzyka, piosenki, radio, klipy/filmy/mp4 bez opłat  STOART, ZPAV, SAWP, ZASP - bez praw autorskich! Muzyka niezależna dla firm, do sklepu, restauracji, w galeriach handlowych wolna/zwolniona od opłat! Licencja na muzykę, piosenki, filmy, etc. Sprawdź cennik! Niskie opłaty lub za darmo!

 

 

Muzyka zwolniona z opłat za publiczne odtwarzanie - bez kosztów organizacji TYPU STOART, ZPAV i innych

Muzyka piosenki radio bez oplat ZAIKS STOART ZPAV SAWP ZASP bez praw autorskich

Każdy prowadzący działalność chce aby w jego właśnie lokalu klienci czuli się jak najlepiej. Żeby w jego lokalu panowała przyjemna atmosfera, żeby klienci chętnie w nim przebywali i chcieli jak najczęściej do niego wracać, a co za tym idzie kupować towary lub usługi w nim serwowane. Jednym z ważniejszych elementów decydującym o atmosferze w danym miejscu jest  dobra muzyka. Muzyka obecnie towarzyszy nam wszędzie, muzykę słyszymy w sklepie, w radio, w restauracji, w galeriach handlowych, pubie, kawiarni, u fryzjera itp. itd. Praktycznie nie ma miejsca gdzie nie towarzyszyłaby nam muzyka. Dlatego prowadząc działalność gospodarczą koniecznie musimy zadbać o to aby w naszym lokalu w tle była słyszalna muzyka. Wydawałoby się nic prostszego. Wystarczy włączyć radio, jakieś płyty CD lub piosenki ściągnięte z internetu. Niestety tutaj czeka nas zaskoczenie bo publiczne odtwarzanie muzyki w sklepie, restauracji, czy jakimkolwiek innym miejscu publicznym obłożone jest opłatami za tzw. publiczne odtwarzanie muzyki. Z tego tytułu pobierają w Polsce opłaty organizacje praw autorskich: ZAIKS, STOART, ZPAV, SAWP, ZASP. Każda z tych organizacji ma prawo pobierać opłaty niezależnie i dlatego trzeba płacić sumę wszystkich opłat dla wszystkich organizacji. Pamiętajcie, jeśli włączycie w swoim lokalu muzykę z radia, TV, internetu, to wiąże się to bezwzględnie z koniecznością odprowadzania opłat dla organizacji praw autorskich za publiczne odtwarzanie muzyki.

 

NASZA OFERTA

Jak wygląda nasza oferta? – muzyka, piosenki, radio, klipy/filmy/mp4 bez opłat dla jakiejkolwiek organizacji - bez praw autorskich. Utwory royalty free.

Muzyka bez ZAIKS STOART ZPAV SAWP ZASP

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, a prawdopodobnie również w Europie, która posiada prawa autorskie do wszystkich oferowanych utworów i nikt inny nie ma prawa do pobierania opłat za naszą własność. Dlatego możemy udzielać dowolnych licencji na publiczne odtwarzanie muzyki. Oferujemy radio bez opłat dla jakichkolwiek tego typu organizacji. Mamy w swojej ofercie kilkanaście tysięcy piosenek bez opłat autorskich, piosenek bez praw autorskich dla jakichkolwiek organizacji praw autorskich. Najbogatsza oferta na rynku royalty free, najlepsza muzyka i piosenki bez praw autorskich! Do tego wszystkiego nasze ceny są najniższe, jesteśmy najtańsi w Polsce. Cena płyty CD to tylko 4 zł. W naszym radiu internetowym  jest tak dużo muzyki, że przesłuchanie wszystkich piosenek może zając pół roku bez powtórzenia utworu. Jest wiele stacji do wyboru od stacji spokojnych – Chillout, Restaurant, przez stacje Shop, Pub do Fitness. Oferujemy też osobną stację Christmas, bardzo obleganą przez naszych słuchaczy na święta.

W celu przetestowania naszego radia internetowego proszę przesłać nam swój adres email, a wyślemy dostęp na dziesięć dni zupełnie bezpłatnie.

Do niedawna jeszcze przeszkodą do puszczania piosenek w Twoim lokalu były licencje i wysokie opłaty. Dziś już nie ma tego problemu. Przedmiotem naszej oferty jest muzyka bez praw autorskich, która jest zwolniona z opłat dla jakichkolwiek organizacji praw autorskich. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów!

 

Czym się wyróżniamy?

Przede wszystkim jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy. W naszym składzie znajdują się specjaliści, którzy posiadają ponad 20-letnie doświadczenie w branży. Zespół Publicmusic tworzą m.in. wydawcy płyt CD, którzy doskonale znają się na prawnych aspektach publicznego odtwarzania muzyki zwolnionej od kosztów autorskich.

Nasze radio internetowe bez licencji i tym samym radio bez opłat za publiczne odtwarzanie wyróżnia się nie tylko świetną jakością, ale również niską ceną. A przy zakupie muzyki na nośnikach typu CD/pendrive, koszt jednego albumu muzycznego to tylko 4 zł.

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług, nie ma nic prostszego! Nasza muzyka bez opłat autorskich, bez opłat dla organizacji autorskich może dotrzeć do Ciebie poprzez nasze radio internetowe lub na pendrive, płycie CD oraz na naszych serwerach, z których samodzielnie będziesz mógł ją pobrać. Do wszystkich udostępnianych w naszym radiu piosenek bez praw autorskich i tym samym bez opłat dla organizacji autorskich posiadamy sami odpowiednie prawa autorskie, dzięki czemu ich publiczne odtwarzanie jest legalne.Muzyka bez licencji STOART, ZPAV i innych organizacji, bez opłat za publiczne odtwarzanie -  (Royalty Free)

Muzyka bez ZAIKS STOART dla firm do sklepu restauracji w galeriach handlowych wolnazwolniona od oplat Licencja na muzyke piosenki filmy cennik za darmo

W naszej ofercie znajduje się różnorodna muzyka bez praw autorskich jakichkolwiek organizacji. W radiu dostępne są utwory bez licencji z wielu różnych gatunków, takich jak m.in. latino, smooth jazz, chillout, disco czy pop. Sezonowo proponujemy również świąteczne składanki utworów zwolnionych z opłat STOART i ZPAV i innych tego typu organizacji. Ponieważ zapewniamy muzykę w różnych stylach, w naszym radiu coś dla siebie znajdzie każdy meloman. To oczywiste, że inne piosenki nadają się do publicznego odtwarzania w galerii handlowej, a inne w barze – właśnie dlatego nasza oferta jest tak zróżnicowana i szeroka.

Chcesz mieć pewność, że udostępniana przez nasze radio internetowe muzyka bez licencji przypadnie do gustu Tobie oraz Twoim gościom? Dajemy Ci możliwość wypróbowania radia przez kilka dni! Aby skorzystać z tej opcji skontaktuj się z naszą firmą drogą mailową – wyślemy Ci login testowy, dzięki któremu upewnisz się, czy nasza muzyka bez praw autorskich i muzyka zwolniona z opłat dla jakiejkolwiek organizacji spełnia Twoje oczekiwania.

Nasze radio bez opłat autorskich STOART i ZPAV i innych organizacji działa zarówno poprzez przeglądarkę, jak i dzięki aplikacji pobranej na komputer, komórkę lub tablet. Zachęcamy do przesłuchania naszych utworów bez opłat, które znajdują się na tej stronie. Jeżeli preferujesz konkretny gatunek, daj nam znać – nasi specjaliści przygotują dla Ciebie spersonalizowaną składankę najlepszych piosenek bez licencji.

Na tej stronie prezentujemy oczywiście tylko wybrane, przykładowe ale najbardziej reprezentatywne utwory. W naszych stacjach radiowych znajdziecie Państwo tysiące następnych utworów.

Można też podać nam styl (style) muzyki, które Państwu odpowiadają, a nasi specjaliści dobiorą w tym stylu odpowiednią dla Państwa "pętlę odtwarzania". Ponieważ wszystkie prawa do naszych utworów w całości posiada nasza firma, odtwarzanie naszej muzyki zwalnia z jakichkolwiek opłat na rzecz jakiejkolwiek organizacji ochrony praw autorskich np. STOART, SAWP, ZPAV, ZASP etc. Jeśli zatem szukasz muzyki do sklepu, restauracji, w galeriach handlowych - właśnie znalazłeś. Licencja na muzykę, najlepsze piosenki bez opłat i bez problemów? Zapraszamy.

 

Muzyka, piosenki, radio, filmy bez STOART, ZPAV, SAWP, ZASP. Muzyka bez praw autorskich dla firm, do sklepu, restauracji, w galeriach handlowych wolna/zwolniona od opłat! Licencja na muzykę, piosenki, filmy, etc. Sprawdź cennik! Niskie opłaty lub za darmo!