Co zrobić w przypadku kontroli ZAIKS?


2018-09-06

Co zrobić w przypadku kontroli ZAIKS? Na wstępie zaznaczmy jedną rzecz. Nie polecamy aby oszukiwać Państwo i podczas gdy korzystamy z publicznego odtwarzania muzyki w naszej firmie nie płacić opłat ZAIKS. Nie namawiamy do łamania prawa i go po popieramy. Jeśli posiadacie firmę i odtwarzacie popularną muzykę z radia czy telewizji to MUSICIE płacić ZAIKS.

 

Jednak jak pokazują badania i doświadczenie, sporo firm myśli że im się uda, że kontrolerzy ZAIKS akurat do ich firmy nie zapukają. Do innych tak, ale do nas nie. Bardzo złe podejście. ZAIKS w porównaniu do przedsiębiorców ma praktycznie nieograniczone zasoby, mnóstwo czasu i ogrom ludzi do pracy. W końcu przyjdą, i co wtedy?

Co zrobić w przypadku kontroli ZAIKS?

Co zrobić w przypadku kontroli ZAIKS? Zachować spokój. Przyjąć do wiadomość że nie obejdzie się bez kary, za dotychczasowe odtwarzanie muzyki ZAIKS. Jednak nie decydujcie się na podpisywanie umowy, powiedzcie, ustalcie na piśmie, że od tej chwili nie będziecie już publicznie odtwarzać muzyki na licencji ZAIKS w swoim lokalu. Czasami kliencie mówili że gdy podpisuje się umowę z ZAIKS to kara jest mniejsza. Jednak nie jest to bardziej opłacalne patrząc z perspektywy czasu na to co oferuje nasza firma i w jakiej jest to cenie.

 

Po takiej deklaracji, ZAIKS na pewno przyjdzie ponownie na kontrolę, wtedy kara może być znacznie wyższa jeśli będziecie nadal odtwarzać muzykę na licencji ZAIKS. Jeśli jednak zdecydujecie się na naszą ofertę i zaczniecie puszczać naszą muzykę bez ZAIKS, nic Wam nie grozi. Ani żadne kary, anie dodatkowe opłaty. Płacicie raz bądź w miesięcznie jak abonament, jednak są to opłaty rzędu 30-40 zł nawet. Wszystko jest opisane na naszej stronie

 

W przypadku współpracy z nami przekazujemy klientom stosowne certyfikaty i informacje tak by w razie kontroli ZAIKS byli dobrze poinformowani i bezpieczni.

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl