Budki z jedzeniem, mała gastronomia nad Morzem i w Górach a opłaty ZAIKS

Witamy! Wakacje rozpoczęły się już na dobre, dlatego postanowiliśmy poruszyć temat, który jest aktualnie na czasie. W sezonie wakacyjnym w różnych miejscach pojawia się więcej punktów tzw. małej gastronomi, gdzie można kupić fastfoody, przekąski, lody czy napoje. Głównym miejscem gdzie takie punkty się znajdują są tereny nadmorskie i góry, czyli miejsca gdzie jest najwięcej turystów: Zakopane, Bałtyk, Karpacz.

Punkty małej gastronomi występują w różnej formie, przenośnych namiotów ze straganami, przyczep dostosowanych do sprzedaży lub popularnych ostatnio foodtracków. Jednak konkurencja na tym rynku jest dość duża i trzeba walczyć o klienta, dlatego właściciele miejsc prześcigają się o to jak przyciągnąć klientów. Jednym z najczęstszych i najbardziej efektownych sposobów przyciągnięcia klientów jest publiczne odtwarzanie muzyki.

Mało kto jednak wie, że nawet w takim niestacjonarnym publicznym odtwarzaniu muzyki opłata ZAIKS jest konieczna. Oczywiście można sobie tłumaczyć że dzięki częstemu zmienianiu miejsca sprzedaży kontrole ZAIKSu nas nie dosięgną. Nic bardziej mylnego, kontrole ZAIKSu działają także mobilnie i są w stanie sprawdzać te popularne i mniej popularne miejsca gdzie ludzie gromadzą się by wypocząć. Mieliśmy już kilku klientów, którym przydarzyły się takie kontrole. Kary były naprawdę wysokie ponieważ ciężko określić dokładną ilość ludzi, którzy 'przewinęli’ się obok stoiska z jedzeniem w czasie trwania całego dnia bądź weekendu.

Nie zapominajmy również o fakcie, że po kontroli ZAIKSu mogą zgłosić się do nas kontrolerzy ze STOART czy ZPAV, czyli pochodnych OZZ, które również dbają o prawa artystów do publicznego odtwarzania ich muzyki. Często kary te są na tyle duże że skutecznie potrafią zniechęcić do dalszego prowadzenia działalności gospodarczej w takiej formie.

Dlatego też zalecamy aby przygotować się na fakt, że ZAIKS w końcu Was złapie jeśli staracie się go oszukać. Jeśli jednak dopiero zaczynacie prowadzenie własnej działalności z tzw. małą gastronomią to polecamy naszą ofertę. Jesteśmy kilkakrotnie tańsi niż ZAIKS, STOART czy ZPAV, a ponadto wybierając muzykę do publicznego odtwarzania dla firm z naszej oferty jesteście zwolnieni z jakichkolwiek innych opłat. Żadna inna organizacja OZZ nie zgłosi się do Was z roszczeniami odnośnie odtwarzanej muzyki, a to dlatego że pełne prawa do sprzedawanych przez nas utworów posiadamy tylko i wyłącznie my.

Kolejnym naszym plusem jest to że posiadamy całkowicie nowe utwory, mniej znanych artystów, zarówno wokalne jak i instrumentalne o naprawdę najwyższej jakości muzycznej. Nasi pracownicy zawsze starają się dobrać muzykę idealną pod profil prowadzonej działalności. Ponadto wszyscy nasi kliencie mają pełny dostęp do listy naszych utworów, dlatego przez kupnem mogą je przesłuchać.

Niewątpliwym plusem naszej oferty jest również fakt, że posiadamy kilka kanałów dystrybucji naszej muzyki co jest szczególnie ważne przy małej gastronomi! Wysyłamy muzykę na płytach CD, pendrive, udostępniamy również muzykę poprzez internetowe radia czy streaming.

Polecamy sprawdzić naszą ofertę http://www.publicmusic.pl/

Jeśli trafiłeś na tego bloga, oznacza to że szukasz muzyki bez ZAIKS do publicznego odtwarzania w swojej firmie.

Niezależnie czy to kawiarnia, restauracja, salon fryzjerski, kosmetyczny, gabinet lekarski, sklep czy biuro,

odpowiednią muzykę bez konieczności opłacania ZAIKS znajdziesz w naszym sklepie internetowym:

WWW.PUBLICMUSIC.PL.

Gdzie będziecie mogli również przesłuchać wszystkie nasze utwory.