Jak obejść zakazy ZAIKS?

Jak obejść zakazy ZAIKS?

Jak obejść zakazy ZAIKS? To chyba jedna z najpopularniejszych fraz w Google dotycząca publicznego odtwarzania muzyki. Dlatego warto o tym wspomnieć, mimo że poruszaliśmy ten temat wielokrotnie w przeszłości. Ciągle mamy o to jednak zapytania i telefony. Wiele ludzi nie jest świadomych co może, jak działa i do czego dąży ZAIKS. My to wiemy, bo nasza firma od lat posiada konkurencyjną ofertę do tej organizacji.

Po pierwsze nie ma tak naprawdę zakazów od samego ZAIKS. Chodzi o polskie prawo, według niego nie można publiczne odtwarzać utworów, które znajdują się w bazach ZAIKS, STOART, ZPAV czy SAWP. A że, praktycznie wszystkie, dosłownie wszystkie znane utwory się tam znajdują to ciężko nie łamać prawa puszczając muzykę z radia czy tv, a nawet internetu. Dlatego właśnie pierwszy krok w przypadku obchodzenia ZAIKS to nie puszczać ich muzyki. Zdajemy sobie sprawę, że to ciężka sprawa. No bo skąd wziąć taką muzykę? Z internetu, z 'darmowych’ źródeł. Przekonaliśmy się już nie raz, że darmowe źródła nie zawsze oznaczają to samo. Klienci często pobierali tego typu dane, bez żadnej weryfikacji. Potem w przypadku kontroli ZAIKS nasi przyszli klienci rozkładali ręce nie wiedząc skąd wzięły się tam utwory które były w bazach ZAIKS.

Jak obejść zakazy ZAIKS?
Jak obejść zakazy ZAIKS?

Musimy płacić ZAIKS?

Tym się różnimy od nierzetelnych stron w internecie z muzyką za darmo. W naszym przypadku mówimy o miesięcznych opłatach rzędu 20-40 zł. To praktycznie jak za darmo, a macie 100% pewność że Wasza muzyka jest legalna. Nie jest w żadnych bazach danych OZZ, posiadamy do niej pełne prawo. Udostępniamy również licencje naszym klientom. Jesteście w pełni chronieni naszą licencją, ZAIKS nic Wam nie zrobi o ile będzie puszczać w lokalu wyłącznie naszą muzykę.

Posiadamy wielu klientów w całej Polsce, pewnie nawet nie zorientowaliście się ile razy natknęliście się na naszą muzykę. I właśnie o to chodzi, nasza muzyka lecąca w tle jest nie do odróżnienia od normalnej muzyki. Dlatego po co płacić w swoim lokalu 1000-1500 zł z tytułu ZAIKS i czekać na pozwy od STOART, ZPAV czy SAWP, skoro możecie płacić 20-40 zł za naszą muzykę.

 

Muzyka na basenie bez ZAIKS

Muzyka na basenie bez ZAIKS

Muzyka na basenie bez ZAIKS. Za oknem zaczyna się sezon na wysokie temperatury, a to oznacza wypady w teren, inny typ odzieży, opalanie i … baseny. Wraca sezon na wypoczynek nad wodą, niezależnie czy to jezioro, staw, lokalny akwen wodny czy basen. Wszędzie tam gdzie są ludzie pojawia się też mała gastronomia i lokalny przemysł. Ale dziś chcemy poruszyć inny temat. Bo przeważnie na basenach leci muzyka, często właściciele nie zdają sobie nawet sprawy że łamią tym samym prawo. Dlaczego? Ponieważ zalicza się to na publiczne odtwarzanie muzyki i czerpanie z tego korzyści, bo miejsce z muzyką musi przynosić większe zyski.

Ludzie rezygnują z ZAIKS

Ludzie rezygnują z ZAIKS

Ludzie rezygnują z ZAIKS. Coraz więcej osób, firm, przedsiębiorstw, spółek, restauracja, kawiarni, pubów rezygnuje z płacenia ZAIKS. Dlaczego? Świadomość społeczna rośnie, szczególnie przez wszystkie drożyzny i podwyżki cen. Ludzie szukają informacji i obejścia różnych wydawałoby się do tej pory obowiązkowych opłat. Warto tu zaznaczyć że opłata ZAIKS nie jest obowiązkowa przy prowadzeniu działalności. Często ludzie otwierają działalność i od razu zgłaszają się do ZAIKS mimo że nie planują w najbliższym czasie publicznego odtwarzania muzyki.

Tanie wakacje z Publicmusic

Tanie wakacje z Publicmusic

Tanie wakacje z Publicmusic. Co prawda mamy dopiero maj, czas matur, grilli, w końcu pięknej pogody. Ale za rogiem już niebawem wakacje, a z tym sezon ogródków piwnych, urlopów, do życia budzi się cała odrębna gałąź gospodarki. Wszystkie te lokale gastronomiczne, puby, kawiarnie, pizzernie, hamburgerownie właśnie teraz wychodzą na zewnątrz. Inny wystrój, inne menu, inni klienci. Wówczas konieczny jest jeszcze jeden warunek, muzyka. W wszystkich tego typu lokalach MUSI w tle przygrywać muzyki, jest to warunek konieczny aby się zrelaksować, odprężyć i poczuć ten majowo czerwcowy klimat. Jednak co zrobić jeśli w tym roku wszystkie usługi i rachunki rosną do wręcz niebotycznych kwot. Niektóre firmy muszą się zamykać lub dość mocno ciąć koszty.

Podatki zmiany i stabilne Publicmusic

Podatki zmiany i stabilne Publicmusic

Podatki zmiany i stabilne Publicmusic. Macie dość ciągłych zmian i rosnących cen? Nie wiecie jak będzie rozliczać się w tym roku? Boicie się rosnących cen? U nas w Publicmusic macie stałe ceny, bez nagłych zmian, umowy nawet na dwa lata. Wszystko jasno i przejrzyście opisane. Czy to wszystkie powody by nas wybrać? Zdecydowanie nie. Ale porozmawiajmy o tych zmieniających się cenach.

Inflacja opłaty ZAIKS i oszczędności

Inflacja opłaty ZAIKS i oszczędności

Inflacja opłaty ZAIKS i oszczędności. Ostatnimi czasy przedsiębiorcy nie mają łatwego życia, nie dość że ciągłe zmiany podatkowe to jeszcze rosnące ceny wszystkiego tak naprawdę. Rosną opłaty za energię, najmy lokali, czynsze, usługi, wszystko. Inflacja szaleje, a co za tym idzie przedsiębiorcy muszą podnosić ceny swoich usług. Jest to błędna pętla. Wszyscy po kolei podnoszą ceny. Jak więc dziś zaoszczędzić na prowadzeniu działalności? Po pierwsze, zrezygnować z ZAIKS.

5 powodów by wybrać Publicmusic

5 powodów by wybrać Publicmusic

5 powodów by wybrać Publicmusic. Dziś mamy dla Was nieco inny artkuł. Przedstawimy Wam pięc powodów dla których warto wybrać Publicmusic jeśli szukacie muzyki bez ZAIKS lub dlaczego nasza firma jest lepsza niż popularna muzyka z ZAIKS. Często dostajemy właśnie zapytania od naszych klientów. Są zainteresowani naszą ofertą, ale potrzebują jeszcze jasnych informacji dlaczego warto wybrać akurat nas. Ten tekst pomoże rozwiać Wasze wątpliwości.

Wiosna w firmie bez ZAIKS

Wiosna w firmie bez ZAIKS

Wiosna w firmie bez ZAIKS. Zawsze na wiosnę we wszystkich firmach odbywa się zmiana wystroju, klimatu i ogólnie odświeża się ofertę. Niezależnie czy to ubrania, jedzenie czy chociażby sklep z narzędziami. Klienci lubią, gdy wchodzą do znanego sklepu czy restauracji i wita ich coś nowego, świeżego. Dlatego właśnie warto zmieniać ofertę cyklicznie. Podobnie jest z muzyką, czyuli tematem na którym się znamy i z którym chętnie pomagamy.

Na feriach zimowych uważaj na ZAIKS

Na feriach zimowych uważaj na ZAIKS

Na feriach zimowych uważaj na ZAIKS .Ferie zimowe, olimpiada, lekkie luzowanie obostrzeń, a może by tak puścić w swoim lokalu bądź firmie trochę muzyki. Wielu przedsiębiorwców i właścicieli firm tak właśnie myśli. Jednak można bardzo szybko się zderzyć z rzeczywistością. Chodzi oczywiście o ukochany przez przedsiębiorców ZAIKS, a także STOART, ZPAV i SAWP. I kary związane z nieopłaconym korzystanie z publicznej muzyki. Publiczne odtwarzanie muzyki w firmie jest oczywiście obarczone koniecznością płacenia 'daniny’.

Koniec pandemii i czas na powrót firm

Koniec pandemii i czas na powrót firm

Koniec pandemii i czas na powrót firm. Pandemia COVID-19 strasznie namieszała w firmach w całym kraju i na całym świecie. Wiele przedsiębiorstw musiało ograniczyć wydatki, zredukować załogi, a w ostateczności zakończyć działalność. Dla sporej ilości takich firm świadczyliśmy nasze usługi. Tak naprawdę sytuacja jest patowa bo to niczyja wina, pandemia wdarła się dość nieoczekiwanie do naszej przestrzeni. Jednak wszystko wskazuje że przełom marca i kwietnia, może być w tym wypadku przełomowy.

Nie będziemy odnosić się do sytuacji medycznej, ale słychać plotki i informacje z rządu że kwiecień przyniesie pełne zdjęcie lockdownu. Wrócą więc normalne ilości gości w restauracjach, kawiarniach, kinach, nie trzeba będzie mieć maseczek nawet w sklepach. A to oznacza spory oddech dla wszystkich firm, których działalność mocno opiera się o kontakt z klientem. Dlatego już dziś przypominamy. Jeśli Wasza firma wraca do 'żywych’. Odwieszacie działalności, to jest to idealny moment na rezygnację z ZAIKS. A jeśli nie mieliście nigdy ZAIKS, ale publicznie odtwarzaliście muzykę? Wtedy również warto skorzystać z naszej oferty.

Pandemia a oszczędności na ZAIKS
Pandemia a oszczędności na ZAIKS

Wybierz Publicmusic, zapomnij o problemach.

Nie chcemy straszyć, ale ostatnimi czasy przez pandemię kontrole ZAIKS, lekko się 'uspokoiły’. Jednak gdy wszystko wrócimy do normy możecie się spodziewać, że i w Waszej pracy zagoszczą kontrolerzy z ZAIKS, STOART, ZPAV czy SAWP. A wiecie z naszych wcześniejszych artykułów o tym że OZZ te mogą pobierać jednocześnie osobne opłaty. Dlatego warto się przed tym ochronić zawczasu. Nie mówiąc już o wysokich karach i problemach z prawem jeśli złapią Was kontrolerzy ZAIKS. Oczywiście również nie zalecamy publicznego odtwarzania muzyki gdy nie płaci się tantiem. Dlaczego? To strasznie męczące i angażujące masę wolnego czasu. Chodzenie po sądach, wykłócanie się o swoje racje. Oczywiście, niektórzy wygrywają, ale równie często wygrywa ZAIKS.

Zastanówcie się czy warto tak się męczyć gdy w naszej ofercie za 20-30 zł macie nieograniczony dostęp do kilkunastu tysięcy zróżnicowanych gatunkowo utworów. Utwory te nie są wpisane do baz ZAIKS, STOART, ZPAV czy SAWP. Dlatego nie grożą Wam żadne nieprzyjemności z tytułu korzystania z naszych utworów. Nie zapominajmy że dostarczam jeszcze pełny wgląd to licencji, odpowiednią dokumentację i pomoc w razie kontroli ZAIKS.

Cennik Publicmusic na 2022 rok

Jeśli trafiłeś na tego bloga, oznacza to że szukasz muzyki bez ZAIKS do publicznego odtwarzania w swojej firmie.

Niezależnie czy to kawiarnia, restauracja, salon fryzjerski, kosmetyczny, gabinet lekarski, sklep czy biuro,

odpowiednią muzykę bez konieczności opłacania ZAIKS znajdziesz w naszym sklepie internetowym:

WWW.PUBLICMUSIC.PL.

Gdzie będziecie mogli również przesłuchać wszystkie nasze utwory.