Kłopoty z zaiks?

Muzyka bez opłat  praw autorskich ZAIKS, STOART, ZPAV

 

Muzyka wpływa na ludzkie zachowania, dlatego chętnie wykorzystywana jest w marketingu do wywołania konkretnego skutku w postaci określonych zachowań konsumentów. Jest oczywiste, że dobrze dobrana muzyka wpływa na nastrój klienta i powoduje, że czuje się on swobodnie i komfortowo w danym lokalu, przez co może chętniej dokonywać wyboru zakupu i częściej później do takiego lokalu wraca. Jednak udostępnianie muzyki w sklepie, w restauracji, w innych tego rodzaju publicznych lokalach może łamać przepisy Ustawy o Prawie Autorskim. Problem ten dotyczy zarówno słuchania radia (pomimo opłat abonamentu radiowego), jak i odtwarzania zakupionych legalnie utworów - co reguluje Art. 116 wskazanej ustawy.

Zastanawia Państwa zapewne teraz: Dlaczego muszę płacić jeszcze raz skoro posiadam produkt oryginalny i uczciwie opłacony? Dlaczego muszę płacić dodatkowo, pomimo opłacania już abonamentu radiowego? Dlaczego muszę płacić opłaty do ZAIKS, a jeśli zawrę już licencję z ZAIKS to czy muszę płacić jeszcze opłaty STOART? A może jeszcze do innych organizacji?

 

 

JAKIE ORGANIZACJE POBIERAJĄ OPŁATY?

 

W świetle Ustawy o prawach autorskich za publiczne odtwarzanie muzyki odprowadzane są tantiemy dla kilku różnych organizacji, takich jak:

 • ZAIKS (Stowarzyszenie Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych) - opłaty ZAIKS pobierane są za prawa autorów,
 • STOART (organizacja zbiorowego zarządzania prawami do artystycznych wykonań utworów muzycznych i słowno-muzycznych) – opłaty STOART pobierane są z tytułu praw pokrewnych dla wykonawców utworów,
 • SAWP - (Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych) - pobierające opłaty praw pokrewnych z tytułu praw wykonawczych dla wokalistów i muzyków,
 • ZPAV (Związek Producentów Audio-Video) - pobierające opłaty z tytułu praw producentów.

Jeżeli chcą Państwo korzystać z muzyki na licencji tych organizacji, to oznacza podpisanie umów z czterema odrębnymi organizacjami. Nawet jeśli jakieś organizacje będą wspólnie pobierały opłaty przez jedną z nich (co się ostatnio zdarza) to i tak ten wybrany inkasent będzie pobierał opłaty dla siebie i dla pozostałych organizacji. Zatem kwota i tak będzie pomnożona przez cztery!

 

Czy istnieje rozwiązanie dla tej sytuacji?

 

Oczywiście! Jest to stworzony przez nas system: "Publicmusic" - to rozwiązanie, pozwalające na kompleksowe pozbycie się problemów z prawami autorskimi. Nasze rozwiązanie to muzyka bez opłat ZAIKS, STOART, ZPAV, muzyka bez licencji ZAIKS, STOART, ZPAV, muzyka którą można odtwarzać publicznie bez obaw o naruszenie przepisów prawa – potocznie: muzyka bez ZAIKSu. Działamy na rynku od 20 lat, niezmiennie w branży muzycznej. Od dwudziestu lat kupujemy muzykę od europejskich zespołów, od amerykańskich wokalistów z wszystkimi prawami autorskimi. W naszym posiadaniu jest kilkanaście tysięcy utworów, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań przedsiębiorców. Ponadto nad ich doborem czuwał zespół psychologów i muzykologów, którzy zwracali uwagę na cechy, pozwalające zwiększyć obrót firm. Wyżej wymienione organizacje ochrony praw autorskich nie mogą domagać się tutaj opłat, ponieważ tylko my posiadamy wszelkie prawa autorskie do tych utworów. Nie mogą przecież pobierać opłat za naszą własność (konstytucyjne prawo własności). Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która stworzyła i wprowadziła ten system. Dlatego jako jedyni możemy udzielać dowolnych licencji na korzystanie z wszystkich naszych utworów, na terenie całego świata, w tym również bez ograniczeń czasowych!

 

Jakie korzyści zapewnia zakup naszego produktu?

 

 • Muzyka bez opłat ZAIKSu, STOARTu oraz jakiejkolwiek innej organizacji ochrony praw autorskich,+
 • Mamy najbogatszą ofertę muzyczną na rynku muzyki royalty free w Polsce,
 • Licencja na odtwarzanie utworów w radio, jak i wśród pracowników, w siedzibie firmy, w centrum handlowym, itp.
 • Starannie dobrany przez ekspertów zestaw utworów, dopasowanych do biznesu,
 • Atmosferę sprzyjającą pozytywnym zachowaniom konsumentów (np. zachęcającą do zakupów),
 • Możliwość skonsultowania wyboru rodzaju muzyki (bez licencji) do specyficznych potrzeb,
 • Możliwość aktualizacji usługi oraz korzystania ze stale rosnącego zaplecza utworów,
 • Możliwość podpisania umowy indywidualnej.
WIĘCEJ

Kontakt:

 

Zamówienia: Ada, Marek                     

tel: 604 14 88 66, 88 152 66 00

email: info@publicmusic.pl

 

Pomoc techniczna: Krzysztof, Marek

tel. 8888 999 00, 88 152 66 00

email: info@publicmusic.pl

 

Faktury: biuro

662 07 17 08

email: info@publicmusic.pl

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl