Kiedy mówimy o publicznym odtwarzaniu muzyki ?


2023-03-20

Kiedy mówimy o publicznym odtwarzaniu muzyki?

Przyjemne dla ucha melodie towarzyszą nam niemalże codziennie – w domu, w pracy, w podroży i przy wyjątkowych okazjach. Prawdopodobnie każdy z Twoich ulubionych otworów jest jednak objęty prawem autorskim, które należy respektować nie tylko ze względu na szacunek do twórców, lecz także obowiązujące w Polsce przepisy. Publiczne odtwarzanie muzyki jest w pełni legalne, o ile będziesz pamiętać o kilku podstawowych obowiązkach, które przybliżymy Ci w niniejszym artykule.

Kiedy można mówić o publicznym odtwarzaniu utworu?

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych dość precyzyjnie wyznacza granice, w których możemy korzystać z muzyki objętej jej ochroną. Zgodnie z jej przepisami, publiczne odtwarzanie to:

■ udostępnianie utworu szerszej publiczności;

■ publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.

Wskazane powyżej działania należą do “pól eksploatacji” dzieła, czyli określonych ustawą czynności, za które autor powinien otrzymać wynagrodzenie. Przepisy te mają wpływ na działalność przedsiębiorców, którzy nie czerpią zysków bezpośrednio z publicznego odtwarzania radia lub własnych playlist. Restauracje, sklepy czy salony fryzjerskie dzięki muzyce mogą zwiększyć swoją atrakcyjność dla klientów, dlatego do ich obowiązków należy rozliczenie się z artystami, z których utworów korzystają.

Odtwarzanie na użytek osobisty – kiedy ma miejsce?

Pewne sytuacje wydają się być bardzo podobne do publicznego odtwarzania utworu, jednak nie spełniają wszystkich jego wymogów. Zgodnie z ustawą, “bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego”. Przez “użytek osobisty” uznaje się również wykorzystywanie muzyki w kręgu najbliższych nam osób, z którymi wiążą nas zarówno pokrewieństwo, jak i relacje towarzyskie.

Prywatne uroczystości, takie jak wesela czy przyjęcia w restauracjach mieszczą się zatem w zakresie sytuacji, w których jesteśmy zwolnieni z uiszczania opłat za publiczne odtwarzanie muzyki. Nawet jeśli są organizowane z dużym rozmachem, ale obecni na nich uczestnicy to nasi krewni i znajomi. W sytuacjach, gdy para młoda decyduje się zatem na samodzielne skomponowanie repertuaru na swój wyjątkowy wieczór, naliczanie dodatkowych tantiem i opłat nie ma zastosowania.

Bardziej skomplikowana jest sytuacja restauratorów - jeśli odpowiadają również za oprawę muzyczną przyjęcia, powinni również uiścić opłaty. Ogromne znaczenie dla przedsiębiorcy w tym wypadku ma

zatem umowa, którą zawiera z klientami i zakres, w którym odpowiada za organizację imprezy.

 

Kiedy mówimy o publicznym odtwarzaniu muzyki ?

Stowarzyszenia reprezentujące autorów - jakie mają prawa?

Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych za kontrolę publicznego odtwarzania muzyki odpowiedzialni są zarówno artyści, jak i reprezentujące ich stowarzyszenia. W Polsce działa kilka instytucji, które zostały wyznaczone przez ministra kultury - OZZ, STOART, SAWP i ZPAV, które zajmują się pobieraniem tantiem od przedsiębiorców, którzy chcą w swojej działalności korzystać z popularnych utworów. Taki sposób organizacji powoduje, że każde z tych stowarzyszeń działa niezależnie, a opłacenie należności u jednego z nich często nie zwalnia z zobowiązań, które mogą wysunąć wobec Ciebie pozostałe. Należy pamiętać o konieczności opłacania wszystkim organizacjom

Czy można legalnie być zwolnionym z opłat za publiczne odtwarzanie muzyki?

Jeśli w Twoim przedsiębiorstwie muzyka nie gra dużej roli, możesz ją wyłączyć. Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z chwytliwych melodii, które umilają dzień zarówno Tobie, jak i Twoim klientom, mamy dla Ciebie naszą ofertę muzyki niezależnej. Publicmusic w swojej ofercie ma tysiące utworów, które nie są objęte ochroną praw autorskich egzekwowaną przez stowarzyszenia zajmujące się pobieraniem opłat autorskich. Zachęcamy do zapoznania się z szerokim repertuarem, który znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Kontakt

Zamówienia
Oferta handlowa

Krzysztof

tel. 8888 999 00

 

Pomoc techniczna

Marek

tel. 88 152 66 00

 

Faktury

Biuro

tel. 662 07 17 08

 

Siedziba

Publicmusic

ul. Grota-Roweckiego 8A lok. 104, 95-200 Pabianice

NIP: 7312015943

adres email: info@publicmusic.pl

Muzyka, piosenki, radio bez opłat  STOART, ZPAV, SAWP, ZASP - bez praw autorskich!

Muzyka, piosenki, radio, klipy/filmy/mp4 bez opłat  STOART, ZPAV, SAWP, ZASP - bez praw autorskich! Muzyka niezależna dla firm, do sklepu, restauracji, w galeriach handlowych wolna/zwolniona od opłat! Licencja na muzykę, piosenki, filmy, etc. Sprawdź cennik! Niskie opłaty lub za darmo!

 

 

Muzyka zwolniona z opłat za publiczne odtwarzanie - bez kosztów organizacji TYPU STOART, ZPAV i innych

Muzyka piosenki radio bez oplat ZAIKS STOART ZPAV SAWP ZASP bez praw autorskich

Każdy prowadzący działalność chce aby w jego właśnie lokalu klienci czuli się jak najlepiej. Żeby w jego lokalu panowała przyjemna atmosfera, żeby klienci chętnie w nim przebywali i chcieli jak najczęściej do niego wracać, a co za tym idzie kupować towary lub usługi w nim serwowane. Jednym z ważniejszych elementów decydującym o atmosferze w danym miejscu jest  dobra muzyka. Muzyka obecnie towarzyszy nam wszędzie, muzykę słyszymy w sklepie, w radio, w restauracji, w galeriach handlowych, pubie, kawiarni, u fryzjera itp. itd. Praktycznie nie ma miejsca gdzie nie towarzyszyłaby nam muzyka. Dlatego prowadząc działalność gospodarczą koniecznie musimy zadbać o to aby w naszym lokalu w tle była słyszalna muzyka. Wydawałoby się nic prostszego. Wystarczy włączyć radio, jakieś płyty CD lub piosenki ściągnięte z internetu. Niestety tutaj czeka nas zaskoczenie bo publiczne odtwarzanie muzyki w sklepie, restauracji, czy jakimkolwiek innym miejscu publicznym obłożone jest opłatami za tzw. publiczne odtwarzanie muzyki. Z tego tytułu pobierają w Polsce opłaty organizacje praw autorskich: ZAIKS, STOART, ZPAV, SAWP, ZASP. Każda z tych organizacji ma prawo pobierać opłaty niezależnie i dlatego trzeba płacić sumę wszystkich opłat dla wszystkich organizacji. Pamiętajcie, jeśli włączycie w swoim lokalu muzykę z radia, TV, internetu, to wiąże się to bezwzględnie z koniecznością odprowadzania opłat dla organizacji praw autorskich za publiczne odtwarzanie muzyki.

 

NASZA OFERTA

Jak wygląda nasza oferta? – muzyka, piosenki, radio, klipy/filmy/mp4 bez opłat dla jakiejkolwiek organizacji - bez praw autorskich. Utwory royalty free.

Muzyka bez ZAIKS STOART ZPAV SAWP ZASP

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, a prawdopodobnie również w Europie, która posiada prawa autorskie do wszystkich oferowanych utworów i nikt inny nie ma prawa do pobierania opłat za naszą własność. Dlatego możemy udzielać dowolnych licencji na publiczne odtwarzanie muzyki. Oferujemy radio bez opłat dla jakichkolwiek tego typu organizacji. Mamy w swojej ofercie kilkanaście tysięcy piosenek bez opłat autorskich, piosenek bez praw autorskich dla jakichkolwiek organizacji praw autorskich. Najbogatsza oferta na rynku royalty free, najlepsza muzyka i piosenki bez praw autorskich! Do tego wszystkiego nasze ceny są najniższe, jesteśmy najtańsi w Polsce. Cena płyty CD to tylko 4 zł. W naszym radiu internetowym  jest tak dużo muzyki, że przesłuchanie wszystkich piosenek może zając pół roku bez powtórzenia utworu. Jest wiele stacji do wyboru od stacji spokojnych – Chillout, Restaurant, przez stacje Shop, Pub do Fitness. Oferujemy też osobną stację Christmas, bardzo obleganą przez naszych słuchaczy na święta.

W celu przetestowania naszego radia internetowego proszę przesłać nam swój adres email, a wyślemy dostęp na dziesięć dni zupełnie bezpłatnie.

Do niedawna jeszcze przeszkodą do puszczania piosenek w Twoim lokalu były licencje i wysokie opłaty. Dziś już nie ma tego problemu. Przedmiotem naszej oferty jest muzyka bez praw autorskich, która jest zwolniona z opłat dla jakichkolwiek organizacji praw autorskich. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów!

 

Czym się wyróżniamy?

Przede wszystkim jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy. W naszym składzie znajdują się specjaliści, którzy posiadają ponad 20-letnie doświadczenie w branży. Zespół Publicmusic tworzą m.in. wydawcy płyt CD, którzy doskonale znają się na prawnych aspektach publicznego odtwarzania muzyki zwolnionej od kosztów autorskich.

Nasze radio internetowe bez licencji i tym samym radio bez opłat za publiczne odtwarzanie wyróżnia się nie tylko świetną jakością, ale również niską ceną. A przy zakupie muzyki na nośnikach typu CD/pendrive, koszt jednego albumu muzycznego to tylko 4 zł.

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług, nie ma nic prostszego! Nasza muzyka bez opłat autorskich, bez opłat dla organizacji autorskich może dotrzeć do Ciebie poprzez nasze radio internetowe lub na pendrive, płycie CD oraz na naszych serwerach, z których samodzielnie będziesz mógł ją pobrać. Do wszystkich udostępnianych w naszym radiu piosenek bez praw autorskich i tym samym bez opłat dla organizacji autorskich posiadamy sami odpowiednie prawa autorskie, dzięki czemu ich publiczne odtwarzanie jest legalne.Muzyka bez licencji STOART, ZPAV i innych organizacji, bez opłat za publiczne odtwarzanie -  (Royalty Free)

Muzyka bez ZAIKS STOART dla firm do sklepu restauracji w galeriach handlowych wolnazwolniona od oplat Licencja na muzyke piosenki filmy cennik za darmo

W naszej ofercie znajduje się różnorodna muzyka bez praw autorskich jakichkolwiek organizacji. W radiu dostępne są utwory bez licencji z wielu różnych gatunków, takich jak m.in. latino, smooth jazz, chillout, disco czy pop. Sezonowo proponujemy również świąteczne składanki utworów zwolnionych z opłat STOART i ZPAV i innych tego typu organizacji. Ponieważ zapewniamy muzykę w różnych stylach, w naszym radiu coś dla siebie znajdzie każdy meloman. To oczywiste, że inne piosenki nadają się do publicznego odtwarzania w galerii handlowej, a inne w barze – właśnie dlatego nasza oferta jest tak zróżnicowana i szeroka.

Chcesz mieć pewność, że udostępniana przez nasze radio internetowe muzyka bez licencji przypadnie do gustu Tobie oraz Twoim gościom? Dajemy Ci możliwość wypróbowania radia przez kilka dni! Aby skorzystać z tej opcji skontaktuj się z naszą firmą drogą mailową – wyślemy Ci login testowy, dzięki któremu upewnisz się, czy nasza muzyka bez praw autorskich i muzyka zwolniona z opłat dla jakiejkolwiek organizacji spełnia Twoje oczekiwania.

Nasze radio bez opłat autorskich STOART i ZPAV i innych organizacji działa zarówno poprzez przeglądarkę, jak i dzięki aplikacji pobranej na komputer, komórkę lub tablet. Zachęcamy do przesłuchania naszych utworów bez opłat, które znajdują się na tej stronie. Jeżeli preferujesz konkretny gatunek, daj nam znać – nasi specjaliści przygotują dla Ciebie spersonalizowaną składankę najlepszych piosenek bez licencji.

Na tej stronie prezentujemy oczywiście tylko wybrane, przykładowe ale najbardziej reprezentatywne utwory. W naszych stacjach radiowych znajdziecie Państwo tysiące następnych utworów.

Można też podać nam styl (style) muzyki, które Państwu odpowiadają, a nasi specjaliści dobiorą w tym stylu odpowiednią dla Państwa "pętlę odtwarzania". Ponieważ wszystkie prawa do naszych utworów w całości posiada nasza firma, odtwarzanie naszej muzyki zwalnia z jakichkolwiek opłat na rzecz jakiejkolwiek organizacji ochrony praw autorskich np. STOART, SAWP, ZPAV, ZASP etc. Jeśli zatem szukasz muzyki do sklepu, restauracji, w galeriach handlowych - właśnie znalazłeś. Licencja na muzykę, najlepsze piosenki bez opłat i bez problemów? Zapraszamy.

 

Muzyka, piosenki, radio, filmy bez STOART, ZPAV, SAWP, ZASP. Muzyka bez praw autorskich dla firm, do sklepu, restauracji, w galeriach handlowych wolna/zwolniona od opłat! Licencja na muzykę, piosenki, filmy, etc. Sprawdź cennik! Niskie opłaty lub za darmo!